Магнітудою до 7,5 бала! Вчені заявили, що в Україні може статися потужний землетрус

Потужний землетрус - сейсмічна подія, що становитиме небезпеку для України, ймовірно, станеться найближчими роками. Майже вся країна опиниться в епіцентрі землетрусу. Про це пише "Суспільне" із посиланням на думку геофізика Володимира Шляхового, передають Патріоти України.

Він прогнозує збільшення кількості землетрусів у Полтавській області. За останні 14 років на Полтавщині сталося 15 землетрусів. За словами Шляхового, причин сейсмічної активності в області може бути кілька.

За словами Шляхового, який багато років досліджує сейсмічну активність у Полтавській області. У регіоні від 2010 року сталося 15 землетрусів. Найбільший з них — 3 лютого 2015 року поблизу Гадяча (епіцентр на Сумщині). Тоді за школою Ріхтера землетрус оцінили у 4,7-4,8 бала.

"У земних надрах є напруження і тиск завжди, і якщо додаткові якісь збурення є і впливи, то може статися і землетрус. Більшість землетрусів на Полтавщині сталися на глибині від 5 до 11 км. Механізм подій цих землетрусів однотипний. Тобто причина завжди одна і та ж", — йдеться в науковій роботі сейсмографа.

Землетруси переважно відбуваються по лінії Перещепине – Карлівка – Зачепилівка. Більшість із 15 землетрусів сталася саме там, розповів науковець. Учені Полтавської гравіметричної обсерваторії вивчають кілька можливих варіантів, що могли спричинити такі рухи земної кори.

"Ймовірність впливу нафто-газового видобутку теж є. Хоча так глибоко свердловини не копають, але виключати це не можна. Також ми звернули увагу, що кількість землетрусів у Афганістані та Ірані збільшилась з початком військових конфліктів на цих землях", – говорить Шляховий.

Найближчими роками в Україні очікують землетрус у 7-7,5 балів, який має статись в сейсмоактивній зоні Вранча. Така сейсмічна подія становить небезпеку для України, вважає вчений. Проте, за словами Шляхового, без ґрунтовних досліджень зробити висновки вченим складно.

"У цьому має бути зацікавлена місцева влада. Ми працюємо на ентузіазмі переважно. Раніше у нас дослідження проводила група з 12 людей, у мене були, а тепер одна чи дві людини", — говорить Шляховий. Такі дослідження не коштуватимуть надто дорого, необхідна апаратура вже є, потрібні тільки фахівці, пояснює науковець.

М’ята, гірська троянда і не тільки: Вчені відтворили парфуми 2000-літньої давнини, якими користувався Цезар

середа, 7 серпень 2024, 14:20

Завдяки античним текстам вчені змогли відтворити аромат парфуму, яким користувався один із найвідоміших правителів Стародавнього Риму. Тепер ми знаємо, що до цього аромату входила м’ята, гірська троянда, кедрова олія та інші елементи, передають Патріо...

Знайдений у Малій Азії календар віддаляє витоки цивілізації щонайменше на 13 тис. років тому (фото)

середа, 7 серпень 2024, 14:00

Прадавні астрономи позначили навіть комету, падіння якої зумовило крайній Льодовиковий період на Землі. Цивілізацію, що більш древня за Єгипет і Міжріччя Тигра та Єфрату, називав лише Платон. Це Атлантида. Принаймні її шукачі отримали поживу для роздуму