День Гідності та Свободи дає привід згадати всіх полеглих і в час Майдану, і збройної агресії російської Імперії Зла, що послідувала після перемоги Революції Гідності в Україні, зазначають Патріоти України. Мережу зворушило звернення викраденого з лікарні та вбитого тітушками Януковича пораненого журналіста В'ячеслава Веремія.
"Прохання дочитати до кінця.
Я не вмію гарно і творче писати. Я не маю вищої освіти. Лиш серце і душу. Тож ними й пишу. Правду - і тільки правду.
Життя моє, і душа моя - немов закуті в кайдани.
Він лежав, ніби живий. Лице спокійне-спокійне. Та намертво стулені губи. Та тільки очі заплющені, та тільки на щоці засохла кровава сльоза.
Він був спокійний. Спокійний, як за життя.
А з-за захмареного неба виглянуло сонечко - і так яскраво засвітило, що люди не витримали і почали голосно плакати. Немов хотіли розбудити мого синочка...
А я обливала його своїми гіркими сльозами і безсило шепотіла: прокинься, синочку, прокинься, любий, відкрий свої сині-сині очі... А він мовчав. Та був якийсь особливо красивий. І неначе гордий.
Гордий за свою відважність у нерівному бою з катами. Він, єдиний журналіст, там, на тому перехресті, не побоявся, не злякався цих звірів у людській подобі - і почав їх знімати. З власної волі прийняв мученицьку смерть. І ця смерть не виглядає природньою. Він хотів донести до читача те, що він бачив неподалік місця на Михайлівської площі. Там зібралися його кати. І кати України. Але він не злякався, навіть після того, як місяць потому такі ж кати, як "беркут", поранили Славка по вул. Грушевського в око і тіло.
Славко пройшов самі гарячі місця Майдану з 2004 року по 2014 роки.
Михайло Кальницький, який працював у "Газеті по-київськи" згадує: "В’ячеслав Веремій був одним з найпатріотичніших журналістів Майдану у 2004 році".
Те саме говорять і люди, які були поруч з Веремієм на Майдані 2014 року.
Ігор Петрович Демченко, журналіст кореспондент газети "Свобода", учасник Майдану 2013-2014, згадує:
"Я добре знав Славка. 19 січня я отримав поранення разом із ним. Я, як майданівець, хочу сказати, що вважаю Славка своїм побратимом, майданівцем. Він був журналістом від Бога, а якщо журналіст від Бога, значить - чесний чоловік. Бути чесним чоловіком в Україні - це дуже небезпечно, тому він не зміг пройти повз тих "тітушок". І саме тому я вважаю, що це наш обов’язок: пам’ятати чесне ім’я Славка Веремія".
Володимир Зінченко, учасник Євромайдану та товариш журналіста, розповів, як вони намагалися протидіяти російській пропаганді, навіть коли опинилися на лікарняних ліжках:
"Нас поранили практично в одному місці, оперували та лікували у Олександрівській лікарні. Ми не мали змоги продовжувати боротьбу на Майдані – протидіяти російським ботам в інформаційному вимірі. Навіть на лікарняних ліжках ми намагалися боротися з пропагандою у соцмережах. Вже тоді я зрозумів, що В’ячеслав - неординарна особливість та професіонал. Навіть коли йому запропонували реабілітуватися у Варшаві, він відповів, що не може лишити Україну. У час коли пишеться історія".
Славко не ВИПАДКОВОЮ людиною був на Майданах. НАГОЛОШУЮ, НЕ ВИПАДКОВОЮ. Не одну годину, не один день, а кожного Божого дня - як журналіст, як свідомий громадянин, який вирішує долю України, виборює її незалежність та свободу. Бо Україну, волю і її свободу, Веремій любив понад усе. Більше за своє життя.
На Майдані 2004 року мій син закликав: "Донецьк, Донбас! Приєднуйтесь до нас!". "Интересно, какой цвет получится, если смешать белый, голубой и оранжевый? Может, цвет нашего государственного флага - желто –голубой?"
"Ничего на свете лучше нету, чем стоять за родину, за веру!
Наши флаги цвета апельсина, не сдавайся наша Украина!"
В. Веремій. "Газета по-киевски", №120,0510.2004р.
22 лютого 2020 року моєму синові виповнилося б 40 років.
Не забувайте про нього. Прошу.
Правоохоронці викрили викладача одного з приватних університетів Полтави, який сприяв в уникненні військової служби через фіктивне зарахування до вишу та підробки медичних документів. Нині йому вручили підозру. Про це повідомили в пресслужбі Національн...
На Закарпатті до довічного ув’язнення засудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати під час засідання сесії сільради. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передають Патріоти України. «За публічного обвинувачення прокурорів Закарпатс...