"Маю 24 роки, заробляю 1 000 долярів": Підбірка історичних вирізок із газет зі шлюбними оголошеннями сторічної давнини

"Котра би з дівчат хотіла віддатись, то най не забуде долучити фотографію. Але мусить дати раду коням, телятам і коровам! А гроші є..." Іноземці та земляки з діаспори шукали дружин-українок, хвалилися "долярами".

У мережі показали архівні шлюбні оголошення: шукали українок, хвалилися 'долярами'. Фото

На теренах соцспільнот у мережі днями розповсюдилися фото вирізок із газет зі шлюбними оголошеннями приблизно сторічної давнини. Українці оцінили оригінальність, із якою американці та земляки з діаспори в США шукали собі дружин на батьківщині, передають Патріоти України.

"Маю 24 роки, заробляю 1000 долярів", – ішлося в одному з текстів. Першим їх на своїй сторінці у Facebook опублікував літературознавець, директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз (щоб подивитися фото, доскрольте новину до кінця).

"Весна... Що поробиш, як так си хоче... Котра би з дівчат хотіла віддатись, то най не забуде долучити фотографію. Але мусить дати раду коням, телятам і коровам! А гроші є..." – пожартував він.

Судячи з оголошень, парубки 22-24 років з американської діаспори у ролі дружин бачили значно молодших за себе дівчат – 15-18 літ, котрі б, бажано, знали англійську й мали невелике придане.

Оголошення з давніх газет

Розповідаючи ж про себе, зазначали, якими землею та господарством володіють, скільки заробляють грошей, зокрема "долярів". Зацікавлених кандидаток женихи просили написати листа на вказану адресу, а іноді навіть додати до нього свою фотографію.

Шлюбне оголошення

Пост Тихолоза широко розповсюдився мережею і найбільшої кількості лайків та коментарів зібрав на Facebook-сторінці українського історика й журналіста Вахтанга Кіпіані.

"Чудовий приклад діяспорного матримоніяльного наїву і розрахунку сто років тому", – прокоментував оголошення він.

Шлюбне оголошення з давніх газет

Українці ж під цими постами жартували, подумки конвертували згадані одним із женихів $1000 (що сьогодні – трохи більше ніж $15), підкреслювали, що тексти дуже цікаві. І єдине, що їх насторожувало, то це юний вік кандидаток у дружини – неповнолітній за нинішніми мірками, хоча цілком звичний для тих часів.

Він мав би бути менш зараз ним, але...: Вчені дізналися, що посилило індійський штам COVID-19

середа, 23 червень 2021, 11:59

Японські біологи з'ясували, що стійкість індійського штаму коронавіруса нового типу (варіанта Дельта) до антитіл пов'язана з мутацією P681R. Результати дослідження були опубліковані на сайті препринтів bioRxiv, передають Патріоти України.

Під Одесою на узбережжі моря оселилися лисиці, які не бояться людей (фото)

середа, 23 червень 2021, 11:29

За 30 кілометрів від Одеси на штучних пляжах селища міського типу Фонтанка в каменях оселилися лисиці. Дикі тварини живуть там вже близько пів року і зовсім перестали боятися людей. Світлини із лисицями опублікував місцевий фотограф у Facebook, передаю...