Статистика втрат усіх силових структур України у війні на Донбасі жахлива. Небойові втрати всіх силових структур України в 2014-2019 роках загиблими і померлими від хвороб становлять 3379 осіб, що перевищує бойові втрати під час війни на фронті, які офіційно визначені як 3031 особа. Також з небойових причин поранено і травмовано 10 718 силовиків, з бойових причин - 11 694. Про це в інтерв'ю розповів колишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос, передають Патріоти України.
"Не буду деталізувати, але армія та силові структури - частина нашого суспільства з усіма його проблемами. У розрізі недбальства, безпечності, поганої керованості тощо", - зазначив він.
Матіос переконаний, що якби не рішення генерального прокурора Віталія Яреми створити військову прокуратуру в 14-му році, то керованість державою було б утрачено, процвітала б анархія зі зброєю в руках, а кількість злочинів та загиблих за відсутності контролю була б набагато більша.
"Така узагальнена статистика втрат ніким не була передбачена. Її за результатами даних ЄРДР складала тепер вже ліквідована військова прокуратура. У нас, у державі, яка воює, повністю зруйнована і не діє система військової юстиції. Ситуація взагалі не відповідає не тільки стандартам армій країн НАТО, а навіть конструкції північного противника", - наголосив він.
"Якщо ми хочемо мати боєздатну армію та силові структури, зменшити небойові втрати - треба негайно створювати систему військової юстиції. Армія виконує накази та статути, якщо є командування, військова прокуратура, військова поліція зі слідством та військові суди за прикладом Ізраїлю", - вважає Матіос.
За його словами, такі інституції захищені особливим статусом і гарантіями, реагують швидко, розуміють специфіку, і їх жодні озброєні люди та війна не залякають. "Але замість реформи навіть те, що ми встигли побудувати, - військову прокуратуру, - ліквідували. Одного разу військову прокуратуру вже знищували у 2012. Війна 2014 довела її крайню необхідність", - підсумував Матіос.
Через два роки після поранення, що змінило життя, Андрій Рублюк, 38-річний старший сержант українського розвідувального підрозділу, зно. Український розвідник не знає, як довго тривала його клінічна смерть після розриву вибухового пристрою. Усе, що пам...
В Івано-Франківській області чоловік створив Viber-групу, де повідомлялося про місця вручення повісток працівниками територіальних центрів комплектування. Внаслідок цього відбулося судове засідання, де йому призначили покарання. Про це йдеться у вироку...