Мати чи матір: Мовознавець пояснив, в якій ситуації яке слово вживати

Відомий в Україні мовознавець та вчитель Олександр Авраменко дав пораду щодо правильного використання слів "мати" і "матір" в українській мові, і пояснив різницю між ними.

Як зазначив фахівець в ефірі "Сніданку з 1+1", іменники "мати" і "матір" – це форми одного слова. "Мати" – це форма називного відмінка (хто? що?), а "матір" – знахідного (кого? чого?).

"Наприклад, на картині ми бачимо кого? що? – матір (знахідний відмінок). Малого Ісуса тримає на руках хто? що? – мати (називний відмінок)", – пояснив він.

Водночас він зауважив, що інколи в людей виникає проблема зі словом "тато".

"А точніше – з "татами" (у множині). Різні джерела подають різну, іноді навіть діаметрально протилежну інформацію про налогошування слова "тато" у множині. Ми ж будемо орієнтуватися на чинний правопис. Тож, запамʼятайте: у множині треба сказати не "татА", а "татИ". Наприклад: "Щасливі татИ забирають дітей із садочка", – додав Авраменко.

На Полтавщині чоловік ухилився від мобілізації, бо йому не знайшли військчастину: Що вирішис суд

понеділок, 21 квітень 2025, 6:58

У Полтавській області чоловік ухилився від військового призову. Фігурант проігнорував повістку, пояснивши свій вчинок тим, що був обурений поведінкою представників ТЦК та СП. Про це йдеться у вироку, який Лохвицький районний суд міста Полтави ухвалив 1...

Варто знати! Скільки можна зберігати великодні крашанки, щоб не отруїтися

понеділок, 21 квітень 2025, 6:44

Крашанки або писанки є одним з головних атрибутів Великодня. Зазвичай, це зварені яйця, які розмальовані різними візерунками. Такі яйця за кімнатної температури рекомендують зберігати недовго., передають Патріоти України з посиланням на ТСН. У холодиль...