Медовий Спас, або Маковія: Церковні та народні традиції. Що не можна робити 1 серпня

1 серпня за новоюоіпнським календарем українці святкують Медовий Спас, або Маковія. У цей день прийнято приходити в храм і дякувати Богові за врожай. У серпні бджолярі збирають мед, тому свято й отримало таку назву.

Цього дня починається Успенський піст. Два тижні віряни дотримуються харчової аскези, щоб потім зустріти свято Успіння Пресвятої Богородиці.

Також православна церква відзначає в цей день Винесення чесних древ Животворящого Хреста. Таке свято з'явилося після того, як у Константинополі сталася страшна епідемія і єдиним порятунком для городян стало освячення всіх колодязів і джерел води частиною хреста, на якому був розп'ятий Ісус. Народну назву "Маковія" це свято отримало через те, що в серпні прийнято збирати урожай маку та вшановувати пам'ять мучеників Макавеїв, передають Патріоти України.

Нагадаємо головні звичаї і традиції цього дня.

Що прийнято святити на Медовий Спас

У цей день святять в храмі мед із нового врожаю, воду і мак. При цьому, необхідно поділитися медом із нужденними.

Що не можна робити на Медовий Спас

У Медовий Спас заборонено їсти м'ясні, молочні продукти, рибу і яйця. Справи по дому і на полі також робити не слід. 14 серпня не можна лаятися і бажати комусь зла. Крім того, небажано голосно розмовляти в цей день.

Народні прикмети на Медовий Спас

Освячений у церкві букет із польових квітів захищає будинок від бід і невдач. Якщо покласти освячений мак під подушку дитині, то вона не буде хворіти.

До свята раніше виникли такі прикмети:

- На Маковія літо закінчується, а осінь починається.

- Яка погода в Медовий Спас, таким буде свято і в наступному році.

- Прийшов Медовий Спас - готуй шубу про запас.

- Якщо на Маковія йде дощ, лісових пожеж буде мало.

Опублікував: Олег Устименко

Покращень не буде: В Україні шалено злетіли ціни на ключовий продукт - у чому причина

четвер, 21 листопад 2024, 8:58

Ціни на яйця в Україні зросли на 58%, досягнувши в середньому 58,5 грн за десяток. Основні причини – сезонне зниження виробництва, подорожчання кормів і скорочення поставок від приватних господарств. Про це OBOZ.UA розповіла керівниця відділу маркетинг...

Показовий злам? В Україні впав попит на авто з дизельними двигунами

четвер, 21 листопад 2024, 6:57

У жовтні 2024 року автопарк України поповнили майже 5,7 тис. авто з дизельними двигунами, що на 26% менше, ніж торік. Про це повідомляє Укравтопром, передають Патріоти України. З них: 1,5 тис. од. нових та майже 4,2 тис. од. вживаних, ввезених з-за кор...