Згідно з інформацією Фіони Макдональд, дослідниці та СЕО наукового журналу Science Alert. найбільш трагічним для людства стало 23 січня 1556 року. Цього дня сильний землетрус забрав життя 930 тис. жителів Шеньсі, Китай, передають Патріоти України.
За багатьма даними, пише Макдональд, найбільш смертоносний день в історії людства насправді був результатом стихійного лиха. Землетрус тривав лише кілька секунд, але, за оцінками, безпосередньо вбив 100 000 осіб, а зсуви ґрунту, провали і пожежі, що послідували за ним, забрали життя приблизно 830 000 осіб.
Передбачається, що магнітуда землетрусу становила від 8 до 8.3 балів. Планета знавала і більш потужні тектонічні рухи, але через особливості рельєфу Шеньсі, а також особливості забудови, загинула більшість мешканців міст Хуасянь, Вейнань і Хуаїнь.
Епіцентр події припав на долину річки Вей, яка проходить через лісове плато. Це унікальна місцевість, сформована мулистими відкладеннями і пилом із пустелі Гобі. Лісове плато і зараз відоме регулярними сильними зсувами. А в XVI столітті багато місцевих жителів мешкали в яодунах — видовбаних у скелі печерах. Природно, катаклізм знищив ці споруди насамперед.
Масштаб тієї трагедії для провінції, яку вважали колискою Китайської цивілізації, важко переоцінити. Макдональд зазначає, що в історії людства бували й більш смертоносні події, наприклад, світові війни. Але якщо порахувати кількість жертв лише за один день, безумовним лідером буде землетрус у Шеньсі.
Після закінчення опалювального сезону (30 квітня) тариф на електроенергію в Україні залишиться на колишньому рівні. Таким чином після цього терміну українці продовжать платити за світло 4,32 грн за 1 кВт*год. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмиг...
Державні службовці та правоохоронці через фіктивну інвалідність, отриману від голови Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи, щомісяця отримували до 80 тис. грн пенсії.. Про це свідчать матеріали суду, передають Патріоти України. В ході досудового розслідування...