Місто на Львівщині провалюється під землю: Геолог розповів про масштаби катастрофи

Небезпека у Стебнику виникла через покинуті соляні шахти.
Озеро Кунігунда на Закарпатті. Карстовий провал на місці шахти. Ілюстрація: Фотострана.

Масштабних обвалів покинутих соляних шахт у місті Стебник Львівської області можна запобігти. Про це розповів заступник директора Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзера, передають Патріоти України.

"Однозначно стверджувати, що все завалиться, не можна", - запевнив він. За словами вченого, "є кілька шляхів" вирішення проблеми. "По-перше, якщо знають, де розташовані небезпечні місця, не вести там будівництво. По-друге, обстежити шахту і на підставі результату обстеження ухвалити рішення. Там є достатньо фахівців, здатних оцінити, що відбувається".

Він пояснив, що найбільшу небезпеку для соляних шахт представляє вода. "Якщо в шахту потрапляє вода, вона може розмити соляки – величезні соляні стовпи, що підпирають дах. У такому випадку можливі аварії".

"Коли шахта експлуатується, повинні дотримуватися певних правил. У Стебнику це сталося через те, що припинили видобувати сіль, підприємство було ліквідовано, і не було кому стежити за станом соляних шахт", – пояснив Кендзера.

У цьому контексті він навів приклад відомої соляної шахти у Величці (Польща). "За нею стежать, за необхідності відкачують воду, відводять її кудись, і тому шахта зберігається".

Джерело: Обозреватель

Українська школярка перемогла на всесвітньому конкурсі поезії в Парижі

вівторок, 30 листопад 2021, 0:15

Це перша українка, котру удостоїли такої нагороди. Дівчина навчається у французькому ліцеї імені Анни Київської у столиці України. У Парижі відбувся Міжнародний конкурс поезії Poésie en liberté, в якому перемогла 15-річна українська школярка Анна-Марія...

У Парижі оголосили володаря "Золотого м'яча". а також "срібного" та "бронзового"

понеділок, 29 листопад 2021, 23:51

Видання France Football визначило найкращого гравця, нападника, молодого гравця, воротаря і футболістку року, що завершується. 29 листопада в місті Париж пройшла церемонія нагородження "Золотого м'яча-2021". . Свій сьомий трофей виграв аргентинець Ліон...