Масштабних обвалів покинутих соляних шахт у місті Стебник Львівської області можна запобігти. Про це розповів заступник директора Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзера, передають Патріоти України.
"Однозначно стверджувати, що все завалиться, не можна", - запевнив він. За словами вченого, "є кілька шляхів" вирішення проблеми. "По-перше, якщо знають, де розташовані небезпечні місця, не вести там будівництво. По-друге, обстежити шахту і на підставі результату обстеження ухвалити рішення. Там є достатньо фахівців, здатних оцінити, що відбувається".
Він пояснив, що найбільшу небезпеку для соляних шахт представляє вода. "Якщо в шахту потрапляє вода, вона може розмити соляки – величезні соляні стовпи, що підпирають дах. У такому випадку можливі аварії".
"Коли шахта експлуатується, повинні дотримуватися певних правил. У Стебнику це сталося через те, що припинили видобувати сіль, підприємство було ліквідовано, і не було кому стежити за станом соляних шахт", – пояснив Кендзера.
У цьому контексті він навів приклад відомої соляної шахти у Величці (Польща). "За нею стежать, за необхідності відкачують воду, відводять її кудись, і тому шахта зберігається".
Ректор одного із закладів вищої освіти Києва виявився доларовим мільйонером. І це попри дуже малу зарплату. Йдеться про ректора Українського інституту розвитку фондового ринку Дмитра Леонова. Про це свідчать дані його електронної декларації, передають ...
Співробітники Бещадського прикордонного загону виявили 203 пластикових конверти із фальшивими українськими водійськими посвідченнями. Про це 11 квітня повідомила прикордонна служба Польщі, передають Патріоти України. Зазначено, що прикордонники за допо...