Місто на Львівщині провалюється під землю: Геолог розповів про масштаби катастрофи

Небезпека у Стебнику виникла через покинуті соляні шахти.
Озеро Кунігунда на Закарпатті. Карстовий провал на місці шахти. Ілюстрація: Фотострана.

Масштабних обвалів покинутих соляних шахт у місті Стебник Львівської області можна запобігти. Про це розповів заступник директора Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзера, передають Патріоти України.

"Однозначно стверджувати, що все завалиться, не можна", - запевнив він. За словами вченого, "є кілька шляхів" вирішення проблеми. "По-перше, якщо знають, де розташовані небезпечні місця, не вести там будівництво. По-друге, обстежити шахту і на підставі результату обстеження ухвалити рішення. Там є достатньо фахівців, здатних оцінити, що відбувається".

Він пояснив, що найбільшу небезпеку для соляних шахт представляє вода. "Якщо в шахту потрапляє вода, вона може розмити соляки – величезні соляні стовпи, що підпирають дах. У такому випадку можливі аварії".

"Коли шахта експлуатується, повинні дотримуватися певних правил. У Стебнику це сталося через те, що припинили видобувати сіль, підприємство було ліквідовано, і не було кому стежити за станом соляних шахт", – пояснив Кендзера.

У цьому контексті він навів приклад відомої соляної шахти у Величці (Польща). "За нею стежать, за необхідності відкачують воду, відводять її кудись, і тому шахта зберігається".

Джерело: Обозреватель

Хіти тижня. "Старый Дункан Маклауд с донецкой пропиской: Как дед на блокпосту дынырийцев унижал", - Фашик Донецький

п’ятниця, 15 листопад 2019, 2:00

Ненависть на лінії розмежування до терористів вже зашкалює і б'є фонтаном. "Если кто не в курсе, пересечение блокпостов дыныры - это то, о чем лучше смотреть по тв и не знать, чем быть непосредственным участником этого процесса, когда вчерашний алкогол...

Хіти тижня. Моторошна НП: У Києві яхта з п'яною компанією пішла на дно (фото, відео)

п’ятниця, 15 листопад 2019, 0:35

В Оболонському районі Києва у п'ятницю вранці, 8 листопада, між Собачим гирлом та Верблюжою затокою, затонуло судно. Як написала прес-служба КАРС "Київська служба порятунку" на своїй сторінці у Facebook, на місце НП одразу виїхали рятувальники та водол...