Мобілізація триває: У яких випадках повістка може вважатися недійсною і чи можна відмовитися від неї

В Україні повістка, яка не заповнена правильно, може бути визнана недійсною. Проте юристи зазначають: незначна помилка не є поважною причиною відмови від отримання повістки чи неприбуття до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки в розумінні вимог закону, передають Патріоти України.

OBOZ.UA нагадує, що в повістці мають бути прописані: прізвище, ім'я та по батькові військовозобов'язаного; адреса реєстрації чи місце фактичного проживання; дата, час й адреса військкомату, куди має з'явитися українець; номер і дата розпорядження ТЦК та СП про необхідність явки; дата видачі та підпис особи, яка видала повістку; мокра печатка. Також у повістки має бути номер і вказано посаду керівника районного або місцевого ТЦК та СП / органу Служби безпеки, підрозділу Служби зовнішньої розвідки / виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради.

Українські адвокати пояснюють, що для відмови в отриманні повістки призовник повинен мати конкретні й поважні причини, серед яких:

– якщо в документі вказані неправильні дані одержувача (повістка може бути адресована комусь іншому);

– повістку вручає не уповноважена на це особа;

– немає печатки / підпису комісара ТЦК та СП.

Якщо ви через ці помилки відмовляєтесь підписати документ про вручення, співробітник військкомату повинен скласти акт про відмову від отримання повістки у присутності свідків.

Все по закону! Українець через суд скасував свою мобілізацію: Стало відомо, як йому це вдалося

четвер, 3 квітень 2025, 9:55

Працівник львівської дорожньої компанії "Шляховик-Т" оскаржив свою мобілізацію в суді та домігся її скасування. Рівненський окружний адміністративний суд ухвалив рішення на його користь та зобов’язав військову частину виключити його зі списків особовог...

Індексація пішла в "мінус": Чому після перерахунку виплати можуть зменшитися

четвер, 3 квітень 2025, 8:59

Більшість пенсіонерів завжди чекають індексацію з надією на збільшення виплат. Втім, в деяких випадках пенсія може, навпаки, зменшитися. Про такий сумний випадок розповів експерт з пенсійних питань Сергій Коробкін, передають Патріоти України. У кого мо...