В умовах воєнного стану в Україні заборонений виїзд за кордон військовозобов’язаним чоловікам 18-60 років. Водночас законом передбачені винятки, за яких із країни можуть виїздити громадяни, звільнені від мобілізації за станом здоров’я і зняті з військового обліку. Для цього на пункті пропуску чоловіку треба пред’явити пакет підтверджуючих документів. Про це в ефірі київського телеканалу розповів адвокат Ростислав Кравець, передають Патріоти України.
Він зауважив, що виїхати за кордон може громадянин України військовозобов’язаного віку, якщо він визнаний непридатним до військової служби з виключенням із військового обліку.
Таке рішення, нагадаємо, ухвалюється на підставі висновку військово лікарської комісії (ВЛК) про те, що конкретний чоловік за станом здоров’я не може служити у війську. Ці дані мають бути вказані у його військовому квитку.
"Ви берете військовий квиток, висновок військово-лікарської комісії про те, що ви зняті з військового обліку у зв'язку з тим, що непридатні до військової служби, та спокійно їдете на кордон", – переконує Кравець.За його словами, з таким пакетом документів прикордонники зобов’язані випустити громадянина за кордон. Зрозуміло, що перш вони повинні перевірити їхню справжність.
Додамо, що в умовах воєнного стану перетинати кордон також можуть військовозобов’язані чоловіки, які мають відстрочку від призову, а також документ про їхнє зарахування на спеціальний військовий облік. Водночас обмежено придатні до служби під час війни, тобто чоловіки з "білим білетом" не можуть виїхати за кордон, натомість ніщо не є перешкодою для повернення таких українців на Батьківщину. Нагадаємо також, що громадян України за кордоном зобов’язали ставати на військовий облік у дипломатичних установах.
Солістка гурту "Лісапетний батальйон" Наталія Фаліон розповіла про горе в колективі, передають Патріоти України. 19 січня Наталія на своїй Facebook-сторінці повідомила про смерть однієї з учасниць гурту Манастирської Олександри. Жінка свого часу виступ...
Експерти з обслуговування автомобілів наголошують на необхідності уникати небезпечних звичок, які можуть призвести до значного зносу компонентів автомобіля. Зокрема, "їзда" на зчепленні — поширена помилка, що може коштувати водіям до 1000 доларів на ре...