В Україні немає нормативно-правового документа, який регулював би всі питання, пов'язані з врученням повісток. Про це повідомив юрист Михайло Лобунько, передають Патріоти України.
Він зазначив, що варто керуватися законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та постановою Кабміну "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів".
З його слів, працівники ТЦК та СП, роботодавці, органи місцевого самоврядування можуть вручати повістки. Важливо, аби військовозобов'язаний особисто отримав повістку під підпис. В іншому випадку — це вважається неналежним вручанням та не нестиме жодних юридичних наслідків у разі неявки до ТЦК та СП.
Людина, яка вручає повістку, повинна показати службове посвідчення, яке підтверджує її приналежність до ТЦК. Зокрема, воно повинно містити наступні відомості:
Юрист зазначив, що це питання не врегульоване ніяким нормативно-правовим актом. Тому повістку можуть вручити в будь-якому місці.
Для військовозобов'язаних, яким вручили повістку не особисто, немає жодних юридичних наслідків у разі неявки до ТЦК. Також можна відмовитися від повістки, якщо її вручає особа у військовій формі, проте не представляється та не надає жодних відомостей про себе.
У разі складання протоколу та внесення постанови за неявкою до ТЦК при неналежному врученні варто звернутися до суду. Потрібно мати документи, які підтверджують факт, неналежного вручення повістки, додав Михайло Лобунько.
Колишній народний депутат від "Радикальної партії", а нині — військовослужбовець Сил оборони, Олег Ляшко розлучається з дружиною Росітою. Справа подружжя поки що розглядатиметься у Печерському районному суді міста Києва, передають Патріоти України. Вид...
Українцям слід перевіряти газові лічильники, щоб гарантувати точний облік спожитого газу, уникнути переплат та вчасно виявити технічні несправності. Повірка здійснюється періодично залежно від типу лічильника, а всі витрати покриває Оператор газорозпод...