На початку травня Верховна Рада затвердила пропозицію президента про продовження воєнного стану та мобілізації в країні на 90 днів, тобто як мінімум до кінця літа. Але окрім повісток, що їх отримують військовозобов'язані чоловіки, представники територіального центру комплектування і соціальної підтримки (ТЦК і СП) можуть вручити ще й оповіщення, передають Патріоти України.
В чому різниця між цими документами, УНІАН розповіли опитані юристи. Отже, повістка — це документ-розпорядження, яке зобов'язує конкретну людину прибути в певний термін в ТЦК і СП, тоді як оповіщення — теж розпорядження від керівника районного (міського) ТЦК і СП, але на відміну від повістки його вручають не конкретній людині, а адресують:
Оповіщення зобов'язує повідомити конкретних громадян про виклик в ТЦК і СП і забезпечити їхнє прибуття в зазначені терміни. Тобто по суті, оповіщення — цемеханізм, який ТЦК і СП використовують для вручення повісток військовозобов'язаним.
Тож по суті оповіщення не зобов'язує призовника до будь-яких дій, тоді як посадові особи, керівники підприємств, установ і т. п. після його отримання повинні:
За словами юриста адвокатського об'єднання T&T Partners Владислава Юрчака, останнє не означає неодмінної мобілізації, а може мати на меті уточнення інформації та обліку, формування резерву. У той же час, якщо військовозобов'язаний отримав повістку, яка додавалася до оповіщення, і проігнорував її, то неявка до військкомату тягне за собою відповідальність.
Цього тижня Україна може вийти на одну чергу відключень світла, а окремі дні проходити взагалі без обмежень електроенергії. . "Вони вдарили по підстанціях. В першу чергу, це підстанції з видачі потужностей з атомних станцій. Вони досягають подвійного е...
Близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб повернулися на тимчасово окуповані території. Про це розповів народий депутат та член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, націона...