Мобілізація в Україні триває: У чому різниця між повісткою та оповіщенням та що треба знати

На початку травня Верховна Рада затвердила пропозицію президента про продовження воєнного стану та мобілізації в країні на 90 днів, тобто як мінімум до кінця літа. Але окрім повісток, що їх отримують військовозобов'язані чоловіки, представники територіального центру комплектування і соціальної підтримки (ТЦК і СП) можуть вручити ще й оповіщення, передають Патріоти України.

В чому різниця між цими документами, УНІАН розповіли опитані юристи. Отже, повістка — це документ-розпорядження, яке зобов'язує конкретну людину прибути в певний термін в ТЦК і СП, тоді як оповіщення — теж розпорядження від керівника районного (міського) ТЦК і СП, але на відміну від повістки його вручають не конкретній людині, а адресують:

  • органам місцевого самоврядування;
  • керівникам підприємств; установ та організацій;
  • навчальним закладам.

Оповіщення зобов'язує повідомити конкретних громадян про виклик в ТЦК і СП і забезпечити їхнє прибуття в зазначені терміни. Тобто по суті, оповіщення — цемеханізм, який ТЦК і СП використовують для вручення повісток військовозобов'язаним.

Тож по суті оповіщення не зобов'язує призовника до будь-яких дій, тоді як посадові особи, керівники підприємств, установ і т. п. після його отримання повинні:

  • повідомити військовозобов'язаних про те, що їм необхідно з'явитися у військкомат і стати на облік або уточнити свої дані;
  • забезпечити прибуття військовозобов'язаних в ТЦК і СП в терміни, зазначені в повістках (вони додаються до оповіщення).

За словами юриста адвокатського об'єднання T&T Partners Владислава Юрчака, останнє не означає неодмінної мобілізації, а може мати на меті уточнення інформації та обліку, формування резерву. У той же час, якщо військовозобов'язаний отримав повістку, яка додавалася до оповіщення, і проігнорував її, то неявка до військкомату тягне за собою відповідальність.

"Відверте шкідництво!": Українців обурив пост київської "лікарки" у соцмережі

четвер, 3 квітень 2025, 13:15

Директорка київського центру допомоги наркозалежним Марина Грібанова викликала обурення у мережі своєю заявою, що антидепресанти є наркотиком і нічим не допомагають. Про це вона написала у Facebook, передають Патріоти України. "Психіатричні ліки - це н...

Континент у передчутті транспортної революції: До 2040 року Львів і Київ мають увійти в єдину пан'європейську мережу високошвидкісних залізниць (мапа)

четвер, 3 квітень 2025, 12:52

Новий данський аналітичний центр 21st Europe почав просувати свій амбітний інноваційний проєкт Starline, спрямований на створення до 2040 року єдиної пан'європейської мережі високошвидкісних залізниць, яка працюватиме як єдина система метро для всього ...