Вона може вразити своїм зовнішнім виглядом, але не така страшна при зустрічі віч на віч, як може здатися спочатку, зазначають Патріоти України.
Велетенська акула посідає друге місце за чисельністю серед всіх акул світового океану. Ця водна істота друга за розмірами риба на планеті (досягаючи у довжину 10 м), поступаючись лише своїй більш рідкісній тропічній сородичці - китовій акулі (окремі екземпляри досягають 16-20 м). Основні ареали - холодні та помірно теплі води Атлантичного та Тихого океанів. Зустрічається у Середземному морі.
Велика акула, як і китова, харчується мікроскопічними тваринами, що ще називаються зоопланктоном, розповідає Discover Wildlife.
Через те, що за розмірами велетенська акула може бути як двоповерховий автобус, а її вага нерідко перевищує 7 тонн, вона може справляти враження страшного монстра.
Однак, як зазначає видання, зовнішній вигляд таких акул не відповідає їхній справжній природі. Хоча велетенська акула й має такі розміри, але вона не є небезпечною для людини.
Велетенські акули, йдеться в матеріалі, можна зустріти як в холодних, так і в помірних водах по всьому світу. Зокрема, у водах Великої Британії, зазвичай, їх можна помітити в період з квітня по жовтень кожного року. Найпоширеніші місця, де можна зустріти таких акул є південно-західний Корнуолл, навколо острова Мен та вздовж західного узбережжя Шотландії.
Велетенську акулу від інших сородичів відрізняж витягнута форма носа, що часто стирчить з води. Ще у таких риб є величезні хвостові, спинні та грудні плавці.
Нерідко велетенських акул можна побачити з широко відкритими ротами під час того, як вони пливуть за течією, щоб поїсти. Хоча їхні родичі й харчуюються тюленями, але ці риби обирають одних з найменших істот в океані: планктон, зокрема, зоопланктон.
Повідомляється, що пропливаючи з відкритим ротом зі швидкістю двох вузлів, а це приблизно 3.704 км/год, велетенські акули вважаються пасивними годувальниками. Вони здатні проціджувати до 1,5 тис. м³ води за годину, щоб просіювати зоопланктон з морської води для їжі. Велетенська акула може в шлунку мати до півтонни їжі.
У велетенських акул не так багато ворогів, але її, теоретично, можуть з’їсти інші великі акули або ж зграя голодних касаток.
Видання зазначає, що тема розмноження велетенських акул ще не ретельно вивчена, але відомо, що малюки з’являються на світ шляхом яйцеживородіння, а не за допомогою відкладання яєць.
Згідно з даними Shark Trust, самці велетенських акул досягають зрілості в 12-16 років, тоді як самки - до 20 років, а прожити вони можуть до 50 років.
Однак, вони є вразливими для полювання. Наприклад, як вказано в матеріалі, їх раніше вилавлювали заради печінкового жиру, шкіри, м'яса та плавників, однак їх популяція у світі настільки скоротилася, що в 2018 році Міжнародний союз охорони природи (МСОП) відніс велетенські акули до категорії зникаючих видів.
Тому, наразі ці види риб перебувають під надійним захистом у Великій Британії, Європейському Союзі та на більшій частині їхнього ареалу. Є надія, що завдяки цим заходам їхня чисельність може стабілізуватися.
Вона може вразити своїм зовнішнім виглядом, але не така страшна при зустрічі віч на віч, як може здатися спочатку, зазначають Патріоти України. . Велетенська акула посідає друге місце за чисельністю серед всіх акул світового океану. Ця водна істота др...
На тлі триваючої мобілізації в Україні дедалі більше громадян ставлять запитання: чи можна законно відмовитися від повістки? Постанова Кабміну №560 регламентує механізм дій територіальних центрів комплектування (ТЦК), поліції та прикордонників під час ...