Голодомор був влаштований CHCH. З його допомогою Йосиф Сталін хотів придушити волелюбність українців, які почали активний опір створенню колгоспів та "розкуркулюванню". Протягом 1930 року відбулося 1716 селянських виступів.
"Якщо не візьмемось нині за виправлення становища в Україні, то ми її можемо втратити", - писав Сталін 11 серпня 1932 року.
У Києві траурні заходи проведуть на території Національного музею "Меморіал жертв Голодомору". Початок о 15.00.
О 16.00 вшанують пам'ять жертв Голодомору хвилиною мовчання. На всіх будівлях державних установ приспустять прапори. Люди запалять свічки і встановлять на підвіконнях.
Комуністичний режим робив все, щоб голоси правди про Голодомор-геноцид 1932-1933 років змовкли. Втім голоси тих, хто доносив правду, не затихли. Спочатку вони зазвучали в західному світі, завдяки сподвижницькій праці української діаспори, небагатьох західних істориків та журналістів, а після здобуття Незалежності, і в Україні.
Український інститут національної пам'яті розробив проект "Пам'ять, що рятує: голоси правди" – це спроба почути окремі голоси із мільйонів, що розкривають різні аспекти Голодомору. Це голоси людей правди і тих хто вистояв, кого не зламав Голодомор. Вони нагадують нам, що народ який вистояв у Голодоморі уже ніщо і ніхто зламати не зможе.
Голодомор прирівнюють до винищення євреїв і різанини вірмен. Особливість нашого геноциду — мовчання трьох поколінь. Говорити про трагедію було небезпечно. І ми досі не знаємо, як це вплинуло на нашу ментальність і психологію. Не усвідомлюємо ці травми, але вони проявляються в поламаних родинах і страхах".