Моторошні сторінки української історії: Дітей чекісти вбивали шаблями

На жінок і дітей чекісти шкодували куль, тому убивали шаблями, багнетами й усім, що потрапляло під руки.

Біля Шумська, зниклого села в Житомирській області, археологи історичного об’єднання «Пошук» знайшли останки 29 жінок і дітей. Майже 100 літ тому їх убили чекісти — аґенти Всеросійської надзвичайної комісії з боротьби з контрреволюцією, передають Патріоти України.

«Цих людей убили у 1917-1921 рр., — розповідає дослідник 50-річний Олександр Ловинюк. — Тоді більшовики проводили політику «воєнного комунізму», насаджували свою ідеологію. Продзагони ходили по селах, відбирали всю їжу. Незгодних чекісти прибирали. Чоловіки брали зброю і йшли в ліс. Тому більшість останків — жіночі та дитячі. Їх брали у заручники й убивали, якщо чоловік не здавався».

Черепи жінок і дітей пробиті тупим ромбовидним предметом. «На жінок і дітей чекісти шкодували куль, — продовжує дослідник. — Убивали шаблями, багнетами й усім, що потрапляло під руки. Скидали в яму голими. Ці села були заможними, люди мали ланцюжки, намиста, образки, хрестики та персні. Але ми нічого не знайшли».

На місці, де їх виявили, раніше було село Великий Шумськ. Але під час Голодомору 1932-1933 рр. його занесли на «чорну дошку» — відібрали всі продукти харчування. Людей, котрі вижили, вивезли в Сибір.

Джерело: Gazeta.ua

Хіти тижня. Відомий волонтер назвав частину українських військових виродками

п’ятниця, 21 лютий 2020, 23:55

Суперечлива та необережна заява президента в Мюнхені викликала неабиякий резонанс. Юрій Бірюков назвав виродками тих бійців Збройних сил, які голосували на виборах президента за Володимира Зеленського. Такою була реакція Бірюкова на пропозицію Зеленськ...

Стискається-розтискується і не тільки: Вчені розповіли, чим займається мозок під час сну

п’ятниця, 21 лютий 2020, 23:52

Сон впливає на розумові, емоційні і фізичні показники організму. Вчені пояснили, що робить мозок під час сну. У Каліфорнійському університеті нейрофізики опублікована доповідь про роботу людського мозку уві сні, передають Патріоти України. Вся кров, як...