«Цих людей убили у 1917-1921 рр., — розповідає дослідник 50-річний Олександр Ловинюк. — Тоді більшовики проводили політику «воєнного комунізму», насаджували свою ідеологію. Продзагони ходили по селах, відбирали всю їжу. Незгодних чекісти прибирали. Чоловіки брали зброю і йшли в ліс. Тому більшість останків — жіночі та дитячі. Їх брали у заручники й убивали, якщо чоловік не здавався».
Черепи жінок і дітей пробиті тупим ромбовидним предметом. «На жінок і дітей чекісти шкодували куль, — продовжує дослідник. — Убивали шаблями, багнетами й усім, що потрапляло під руки. Скидали в яму голими. Ці села були заможними, люди мали ланцюжки, намиста, образки, хрестики та персні. Але ми нічого не знайшли».
На місці, де їх виявили, раніше було село Великий Шумськ. Але під час Голодомору 1932-1933 рр. його занесли на «чорну дошку» — відібрали всі продукти харчування. Людей, котрі вижили, вивезли в Сибір.
Михайло Кравчук із Рівненщини став першим Героєм України у Патрульній поліції. Президент Володимир Зеленський присвоїв йому найвище звання з врученням ордена "Золота Зірка". Про це розповіли у Патрульній поліції, передають Патріоти України. "Михайло Кр...
На Закарпатті після участі в молодіжному заході на території Пилипецької територіальної громади отруїлося майже 40 людей. Про це 11 липня повідомив у Facebook Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України, передають Патріоти ...