Вчені виявили дивні утворення під льодовиками Туейтса або так званим льодовиком судного дня і забили тривогу. Згідно з новим дослідженням, він почав танути несподіваним чином, передають Патріоти України.
Зокрема, вчені оприлюднили результати дослідження, яке вони розпочали ще у 2019 році. Вони показали "дуже складну картину", зазначив океанограф Британської антарктичної служби Пітер Девіс. Зокрема, вчені виявили, що швидкість танення під шельфовим льодовиком була нижчою, ніж очікувалося. "Льодовик все ще в поганому стані, - прокоментував Девіс. - Ми виявили, що, льодовик як і раніше швидко відступає".
Вчені також були здивовані другим відкриттям. Вони виявили складний підводний льодовиковий ландшафт з дивних сходових терас і великих тріщин, що проходять через весь шельфовий льодовик. Дослідники виявили, що в цих частинах танення було навпаки дуже швидким. Тепла солона вода входила в тріщини, розширюючи їх, що підвищувало нестабільність льодовика. На думку авторів дослідження, танення похилого льоду в тріщинах і терасах "може стати основною причиною обвалення шельфового льодовика".
Льодовики Туейтса розміром з Флориду розташовані в Західній Антарктиді. Частина того, що утримує їх на місці - це шельфовий льодовик. Шельф діє як пробка, утримуючи льодовики та забезпечуючи захист від підвищення рівня моря.
Часткове руйнування Туейтса може підвищити рівень моря більш ніж на 70 см і цього буде достатньо, щоб затопити прибережні населені людьми райони по всьому світу. При цьому глобальний рівень океану підніметься на 10 футів, якщо Туейтс зруйнується. Теоретично на це може піти не одна сотня років, але є підозра, що льодовик може зруйнуватися і раніше.
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення, передають Патріоти України. Як пише видання Express, шве...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...