Можна влетіти на шраф на тисячі гривень: Ось як та коли українців можуть покарати за квіти

Щовесни в Україні незаконно продають ранньоквітучі квіти. За це передбачі штрафи до 3,4 тисяч гривень. Українців вкотре закликають утриматися від купівлі первоцвітів, адже значна частина з них занесена до Червоної книги України і перебуває під охороною держави, передають Патріоти України.

Знищення квітів призводить до поступового зменшення їхньої кількості у природі та може спричинити повне зникнення окремих видів. Про відповідальність за такі порушення нагадали, зокрема, в Київській міській раді.

Більшість первоцвітів, до яких належать підсніжники, проліски, білоцвіти, сон-трава, належать до рідкісних або зникаючих видів. Їх масове збирання не дає рослинам можливості утворювати насіння, яке в майбутньому могли б дати нове покоління. Навіть зривання кількох квітів означає втрату десятків майбутніх рослин."Сьогодні, коли довкілля України зазнає значних втрат через війну, особливо важливо відповідально ставитися до природи та не сприяти її знищенню. Закликаю киян і гостей столиці не зривати та не купувати первоцвіти. Кожен такий букет означає знищені рослини, які могли б відновити популяцію в природі. Збереження біорізноманіття починається з особистої відповідальності кожного з нас", – сказав директор Департаменту захисту довкілля київської міськради Павло Іванов.

Штрафи за незаконний продаж первоцвітів: суми та як шукають порушників

Торгівля первоцвітами є порушенням українського законодавства. Такі дії порушують закони "Про Червону книгу", "Про рослинний світ" та "Про охорону навколишнього середовища України".

"За незаконний продаж первоцвітів штраф від 510 до 1700 гривень, а якщо квіти є у Червоній книзі, то збільшується штраф від 1700 до 3400 гривень. Розглядають справи у місцевих судах. Окрім штрафів, існує ще заподіяння шкоди. Якщо людина незаконно зібрала або знищила рослину, то відповідно за кожну рослину, залежно від виду, стягують розмір нанесеної шкод за одну штуку. Це від 42 до 62 гривень", – сказав Суспільному заступник начальника Кропивницького районного відділу державного екологічного нагляду Олександр Яремчук.

Щорічно Національна поліції, лісова охорона та фахівці Державної екологічної інспекції проводять операцію "Первоцвіт". У Києві у лісопаркових господарствах створені мобільні групи з охорони рідкісних ранньоквітучих рослин. Київська влада закликає киян бути свідомими, не підтримувати незаконну торгівлю первоцвітами та вибирати альтернативу – милуватися квітами у природному середовищі, зберігаючи їх для майбутніх поколінь.

Якщо ви виявите торговців первоцвітами – повідомляйте про такі порушення до підрозділів Нацполіції або Держекоінспекції. Такі звернення допоможуть оперативно реагувати на правопорушення та запобігати знищенню рідкісних росли

Повернення графіків: В Україні попередили про можливі відключення електроенергії - під ударом будуть ці міста

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:42

В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...

На Львівщині розпочали беатифікацію священника, страченого більшовиками

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:14

У селі Незнанів Львівської області розпочався процес беатифікації отця доктора Станіслав Сярок, який загинув у молодому віці під час радянських репресій, передають Патріоти України. Урочистості з нагоди початку процесу відбулися 25 червня в парафії Пре...