Представники Національного музею історії України показали, як виглядає пояс половецького хана, знайдений під час дослідження великого кургана с. Заможне Токмацького району, передають Патріоти України. Про це йдеться на офіційній сторінці музею у Facebook.
Під насипом кургану, що згодом отримав назву Чингульський, спочив один з могутніх половецьких ханів, який загинув у битві з монгольськими загарбниками.
При похованому лежало кілька поясів. Можливо, за життя, один з поясів підкреслював талію, інший був спущений нижче талії на стегна. Досить повно збереглися металеві частини та фрагменти золототканих тканин. Прикраси деяких поясів зроблені майстрами Західної Європи.
Серед оздоблення одного з поясів, що носив половецький хан, були пряжка, наконечник та дві краплеподібні петлі з розетками.
На ажурному прорізному тлі пряжки рельєфне зображення сирени з пишним хвостом, що перетворюється на рослину. Особливістю роботи є зміна висоти рельєфу і майже скульптурне зображення голови. На наконечнику зображено лева, що нападає.
“В середньовічній європейській традиції сирени часто вважались втіленням гріховної спокуси та диявольських сил, які присипляють пильність та гублять душу людини. Лев же в деяких випадках вважався алегорією Христа, який перемагає диявола. Таким чином, загалом композиція мала, очевидно, ідею протистояння диявольській спокусі й перемогу християнської віри”, – говорять фахівці.
Найвідомішим місцем виробництва дорогоцінних виробів з такими високоякісними зображеннями були долини нижнього Рейну та Маасу.
Посеред полів в американському Канзасі розташований найрозкішніший і найвражаючіший ядерний бункер, який коли-небудь бачив світ, під назвою Survival Condo ("Квартира для виживання"), переобладнаний із шахти міжконтинентальної балістичної ракети Atlas. ...
Місто Мейкон у штаті Джорджія зустріне Новий 2025 рік із небувалим розмахом: опівночі 31 грудня влада підірве 16-поверховий готель, що стоїть пусткою, передають Патріоти України з посиланням на AP. Цей план був затверджений комісією округу Мейкон-Бібб ...