Музею поки не буде: Унікальний "Дніпровський Стоунгендж" закопали через воєнну загрозу

У 2021 році у селі Новоолександрівка Дніпровського району виявили старовинний кромлех. Він єдиний у своєму роді і є унікальною археологічною знахідкою. Після розкопок, його хотіли музеєфікувати. Але задля збереження унікальної знахідки в умовах війни, знов закопали. Про це повідомила директорка обласного центру охорони історико-культурних цінностей Лідія Голубчик, передає з посиланням на Суспільне.

Голубчик також повідомила, що торік досліджувану пам’ятку подали у держреєстр. Наразі вся документація вже розроблена. Триває процедура порозумінь і уточнень з Мінкультури.

Як нагадав Дмитро Тесленко, начальник Дніпровської археологічної експедиції науково-дослідного центру «Охоронна археологічна служба України», понад 5000 років тому для того, щоб збудувати цей монументальний комплекс, було використано близько 70 тон каміння та близько 40 тон ґрунту.

За час розкопок «Дніпровського Стоунгенджа» археологи виявили чимало унікальних знахідок. Крім поховань, було знайдено уламки кераміки, властивої лише цьому періоду.

Всі артефакти, які були знайдені під час розкопок, вже побували на кількох виставках, за допомогою яких збирали кошти на допомогу ЗСУ.

Потім унікальні знахідки передадуть на експертизу і коли вони з’являться на полицях музею – невідомо.

Поліція перекопала українці господарство, шукаючи скарби, котрі селянка сховала під час повітряної тривоги і забулась де саме

середа, 27 вересень 2023, 3:25

У Тернопільській області поліція перекопала жінці господарство, оскільки та забула, де в перші дні війни закопала ювелірні вироби, і звинувачувала свого сусіда у крадіжці. Про це повідомили в поліції Тернопільської області. До правоохоронців звернулася...

Розважалися на Алеї Слави загиблим героям: На Одещині порушили справу проти компанії підлітків

вівторок, 26 вересень 2023, 22:54

У селищі Іванівка Одеської області підлітки, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, розважалися на Алеї Слави загиблим героям. Правоохоронці порушили справу, адмінматеріали вже передали до суду. Про це повідомляє Головне управління Національної по...