Цьогоріч у сотнях шкіл України дослухалися до заклику екоактивістів зберегти довкілля та птахів, і відмовилися від запуску повітряних кульок на останній дзвониках. Про це йдеться у сюжеті ТСН, зазначають Патріоти України. Залишки кульок, які після запуску падають де завгодно, розкладаються більше, ніж 4 роки. Щороку свідомих випускників більшає, і замість кульок обирають альтернативи.
У Бучі на Київщині в одній із шкіл після лінійки випускники замість запуску повітряних кульок висадили два клени на шкільному подвір'ї. Так вирішили самі. Загалом від кульок цьогоріч відмовились усі 10 шкіл Бучі.
Альтернативою кулькам на Вінниччині стала калинова алея. Десятки кущів на згадку про навчання випускники вкопали одразу ж по урочистостях.
В одній із кропивницьких шкіл взагалі влаштували пікнік. Для учнів булі і квест, спортивні ігри, майстер-класи, змагання з робототехніки. Тут вже п'ять років як відмовились від кульок і не жалкують. Тепер після свята ще й прибирають парк: і після себе, і після інших.
Екосвідомі школярі сподіваються, що наступного року їхній приклад надихне школи вже усієї країни.
Раніше в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун підтримала заклик екоактивістів відмовитися від використання повітряних кульок під час випускних та інших святкувань. За її словами, повітряні кульки можуть подолати великі відстані, забруднюючи найвіддаленіші і незаймані куточки нашої країни. Після відпускання в небо кульки падають назад на поверхню землі та у водойми. Термін їхнього розкладання складає від 4 років, капронових стрічок — понад 100 років. Натуральні латексні кульки класифікуються як пластикові відходи через зовнішні фізичні характеристики матеріалу. А пластик – дуже шкідливий для довкілля, тварин та здоров’я людини.
У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...