В Україні триває загальна мобілізація, якій підлягають усі громадяни України віком від 18 до 60 років, які здатні виконувати свій військовий обов’язок. Але є винятки. Деякі категорії чоловіків не підлягають призову у воєнний час через стан здоров'я, вид діяльності або сімейні справи, передають Патріоти України.
Стаття 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" визначає вичерпний перелік осіб, які звільнені від мобілізації, тобто визначає підстави для звільнення від мобілізації. Про це повідомляє OBOZREVATEL.
За сімейними обставинами:
- чоловіки та жінки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
- батько-одинак та мати-одиначка, які самостійно виховують дитину або дітей віком до 18 років;
- чоловіки та жінки - опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі - які виховують дитину з інвалідністю підгрупи А віком до 18 років або які виховують неповнолітню дитину з інвалідністю (з видами порушень функцій організму III-IV ступеня вираження).
- чоловіки та жінки, які утримують повнолітню дитину (18-23 років) з інвалідністю I або II групи;
- чоловіки та жінки - усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі - які утримують дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування (віком до 18 років);
- чоловіки та жінки, які доглядають за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які потребують постійного догляду;
- чоловіки та жінки, які мають дружину (чоловіка) з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи;
- опікуни людини з інвалідністю, яка недієздатна; ті, хто доглядають за особою з інвалідністю I групи, за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка потребує постійного догляду - якщо немає інших громадян, які можуть взяти на себе цей догляд.
- один з подружжя, жінка або чоловік, якщо обоє проходять військову службу та мають неповнолітню дитину або дітей, а також вагітні військовослужбовці.
За станом здоров’я:
- призову не підлягають громадяни з інвалідністю І-ІІІ ступенів або непридатні до військової служби з виключенням із обліку за рішенням військово-лікарської комісії (ВЛК).
За видом діяльності:
- громадяни, які залучені до роботи в органах державної влади, критично важливих підприємствах та організаціях;
- народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
- працівники певних органів - військового управління, військових частин, установ, підприємств і організацій, ЗСУ, Міністерства оборони, Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Нацгвардії, Служби зовнішньої розвідки, Нацполіції, Держприкордонслужби, Нацгвардії, Національного антикорупційного бюро, податкової поліції, Управління державної охорони України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, деякі категорії чиновників.
Якщо родичі загинули:
- чоловіки та жінки, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.
Додамо, що до близьких родичів належать чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра.
В Україні чинний закон передбачає цілу низку причин для скасування пенсій або навіть повернення їх до бюджету. При цьому найчастіше пенсіонерам дають 10 днів для того, щоб поновити виплату, передають Патріоти України. Так, відповідно до Закону України ...
Ціни на електроенергію з 1 лютого в Україні знизяться, але пільговий тариф діятиме не для всіх споживачів. Окрім субсидії на комуналку, переселенці зможуть оформити допомогу на оренду житла. Розмір пенсії залишатиметься без змін до весняної індексації,...