Війна руйнує не лише людські долі, але й згубно впливає на природу України. Вибухи, замінування земель, створення аварійних ситуацій на Запорізькій та Чорнобильській АЕС, підрив Каховської дамби, нищення окупованих природоохоронних територій і земель на лінії фронту впливають на те, що тварини та птахи гинуть або втікають зі своїх домівок, передають Патріоти України
Орнітолог Олександр Пономаренко розповів медіа, як саме військові дії впливають на популяції пернатих. А також назвав птахів, які опинилися під загрозою зникнення в Україні через війну.
Старший науковий співробітник природного заповідника "Дніпровсько-Орільський", орнітолог Олександр Пономаренко зазначив, що війна на птахів впливає по-різному. "Ті види, що є звичайними, приміром, горобцеподібні, вʼюркові, дятлові, не відчувають суттєво впливу, бо в них чисельні популяції, вони швидко пристосовуються до зміни умов життя", – каже він.А ось рідкісні види можуть страждати більше, особливо, якщо йдеться про об'єкти заповідного фонду на окупованих територіях.
"Це види, занесені до Червоної книги України, переважно птахи водно-болотного комплексу – мартини, кулики, пелікани тощо. Тому основний ризик війни стосується червонокнижних птахів, яких у фауні України налічується понад 90 видів", – наголосив Пономаренко.
Яскравим прикладом є яструб коротконогий, занесений до Червоної книги України. Його ареал в Україні – лише частина Луганської області. "Ми не знаємо, що відбувається на тих територіях, але я точно впевнений, що зараз вони не охороняються, і росіяни точно не хвилюються за екологічний стан окупованого регіону", – наголосив орнітолог.
Експерт припускає, що через військові дії яструб коротконогий пішов вглиб свого ареалу – далі на схід, тобто просто зник з території України.
Відомо, що заповідник "Асканія Нова", що в Херсонській області, був важливим місцем зупинки мігруючих птахів. За словами біологів, там зупинялися 10-15 тисяч особин сірого журавля. Проте російські терористи підірвали Каховську ГЕС, знищивши довколишні зручні місця для відпочинку пернатих
Олександр Пономаренко наголошує, що в Україні певні екосистеми існували за підтримки закону, проте росіяни норм українського природоохоронного законодавства дотримуватися точно не будуть. "Біотопи, як середовища існування з рідкісними й цінними птахами, швидше за все, будуть знищені", – припускає експерт.
За словами орнітолога складним є питання з популяцією степового журавля, оскільки основний ареал його поширення – це Приазов'я, Причорномор'я, Крим. "Ці території – під окупацією, якихось точних даних немає. В Криму відносно спокійно, а що відбувається на охоронних територіях Приазов'я та Причорномор'я, я навіть боюся уявити", – сказав Пономаренко.
Актор Дмитро Ярошенко, який став відомий після ролі Василя Стуса в фільмі "Заборонений", пояснив, чому виїхав з України. У коментарі "Суспільне Культура" чоловік зазначив, що перетнув кордон через "важливий міжнародний проєкт", передають Патріоти Украї...
Англіканська церква Святого Петра в місті Шиплі на півночі Англії приваблює нових парафіян за допомогою боїв рестлерів. Глядачі із захопленням стежать за тим, як б'ються бійці за перемогу, передають Патріоти України з посиланням на Associated Press. За...