«Цей вид широко поширений у тропіках і субтропіках, але зараз, можливо, у зв'язку з потеплінням клімату, активно просувається на північ. Масові спалахи пістії вже спостерігалися на півдні України, а тепер вона добралася і до околиць Києва. Цілий ряд озер і каналів в районі села Вишеньки (Бориспільський район, – ред.) буквально за останні пару місяців вкрилися суцільним зеленим килимом, який створює цілий ряд екологічних ризиків», – зазначив Триліс.
Зокрема, килим пістії різко обмежує газообмін водойм і призводить до кисневого голодування і перенасичення води вуглекислим газом, що може привести до масової загибелі риб та інших організмів. «Похолодання призведе до масової загибелі пістії. Вся ця біомаса ляже на дно і почне гнити, що спричинить подальші кисневі замори та отруєння водойм продуктами розпаду. Водночас пістія – коштовна сировина, її можна пускати на корм коровам і свиням, добувати з неї біогаз або компостувати та отримувати перегній. Пістія поглинає з води велику кількість біогенів (азоту і фосфору), тому механічне видалення пістії з водойм також призведе до їх екологічного оздоровлення», – пояснює еколог.
За словами Триліса, існує проблема в тому, що видаляти пістію з водойм потрібно дуже швидко, поки вона не загинула і не потонула. «Необхідно вже зараз відпрацьовувати ефективні методи боротьби з пістією або її утилізацією, оскільки є ризик, що подібні масові спалахи будуть відбуватися все частіше, приводячи до серйозних екологічних проблем», – наголошує фахівець.
За новими правилами бригади екстреної медичної допомоги доставлятимуть пацієнтів з інфарктами, інсультами та іншими критичними станами до профільних медичних закладів, передають Патріоти України. Як повідомили на сайті МОЗ, з січня 2025 року бригади шв...
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...