На Подолі з'явилася виразна мініскульптура, присвячена Київським контрактам, котрим місто зобов'язане бурхливим розвитком з кінця XVIII століття (фото)

На скульптурі прилавок, за яким подружжя власників товару підписує угоду з покупцем. Вбрання тяготіє до моди другої половини XIX ст.
У Києві з'явилася нова мініскульптура, присвячена легендарним Київським контрактам – щорічному ярмарку, яка збирав на головній площі Подолу, що отримала назву Контрактова, покупців та продавців з різних теренів України, Польщі, Росії, Білорусі і навіть з-за кордонів Російської імперії, нагадують Патріоти України. До перетворення Києва на залізничний вузол і центр торгівлі українським цукром у 1860-70 роки, контрактовий ярмарок залишався головним економічним чинником розвитку міста.

Це вже 48-ма скульптурка проєкту «Шукай». Про це повідомляє авторка культурно-історичного проєкту у «Шукай» Юлія Бевзенко.

На Подолі встановили скульптурку «Київські контракти»

Авторка проєкту нагадує, що Контрактовий ярмарок заклав економічну й культурну основу Києва як центру підприємництва – торгівлі, бізнесу й угод.

Контрактовий ярмарок заклав економічну й культурну основу Києва як центру підприємництва

Саме тут, на Подолі, з кінця XVIII століття, вперше системно й масштабно на українських теренах збиралися купці та промисловці з усієї Європи.

Скульптура – це бронзовий прилавок, де підписується контракт.

Узимку, коли замерзали ґрунтові дороги й до Києва можна було легко проїхати саньми, місто на кілька тижнів перетворювалося на ринок ідей, товарів, зв’язків і грошей, вибухаючи торгівлею. Основна маса угод точилася навколо збіжжя, інших сільгосптоварів, котрими була багата українська земля та її власники. Ремісники, мануфактури та фабрики натомість пропонували сільськогосподарський інвентар та побутові речі. Варто зазначити, що Контракти збирали перед усім оптових продавців та покупців, фінансистів, підрядників. - Шляхетні поміщики, купці, банкіри - "сливки суспільства". Заможні та благородні батьки паралельно влаштовували "ярмарок наречених". Бали, концерти тривали щовечора, в ігрових домах траплялось, що з рук в руки переходили цілі статки та маєтки. Вишукану публіку тішили найкращі артисти та музиканти Європи. Ференц Ліси свої чималі гонорари за виступи у Контрактовому будинку залишав у Києві за картярським столом.

Підписували контракти в Контрактовому будинку, там і встановлено скульптуру
Контрактовий ярмарок зробив Київ містом підприємців і грошей. «Бути на Контрактах» – означало мати репутацію і статус. Підписували контракти в Контрактовому будинку, тому там і встановлено скульптуру.

На скульптурі зображений прилавок, за яким торгує подружжя і підписує угоду про постачання з клієнтом.

Як і усі інші скульптурки проєкту «Шукай», «Контракти» мають свою легенду. Якщо потерти сам контракт на фігурі, то підпишете вдалий контракт.

Шукайте скульптуру на Контрактовій площі, вул. Межигірська, 1

«Шукайте скульптуру на Контрактовій площі, вул. Межигірська, 1, між колонами Контрактового будинку, він стоїть біля Музичного театру. Покладіть монетку в нішу над скульптуркою на вдалий контракт», – додала Бевзенко.

Страшна цифра: Скільки людей в Україні загинуло в ДТП з початку 2025 року

четвер, 15 травень 2025, 13:01

В Україні за перші три місяці 2025 року сталось 9 574 ДТП, де загинуло 1 252 людей, а отримало травми 11 751 людей, передають Патріоти України. У січні 2025 року сталось 1657 ДТП. В них загинуло 235 людей, отримали травми 2029 людей. У лютому 2025 року...

Мобілізація буде йти по-новому: Українцям розповіли, що змінилося з травня для військовозобов’язаних

четвер, 15 травень 2025, 12:47

Загальна мобілізація, що триває в Україні, у травні відбуватиметься за новими правилами. Причина тому — зміни в законодавстві, нещодавно ухвалені Постановою Кабінету міністрів України, передають Патріоти України. Так, Постанова КМУ № 519 внесла низку з...