На що були здатні європейці 5000 років тому. Розкрито одну з найбільших загадок Стоунхенджу, над котрою дослідники билися три сторіччя

Стоунхендж, величний мегалітичний монумент, ось вже протягом століть бентежить уяву людей. Його кам'яні стовпи, що височіють на рівнині Солсбері, кидають виклик не лише уяві, але й знанням сучасних дослідників. Звідки ж з'явились ці гігантські брили? Відповідь на це питання, що мучило розум вчених протягом 300 років, нарешті знайдена, пише Express.

Дослідники довго сперечалися про походження каменів Стоунхенджу. Блакитні камені, як встановили, родом з пагорбів Преселі у Південному Уельсі. А ось походження сарсенів – масивних пісковиків – залишалося загадкою.

Раніше вважалося, що сарсени були принесені з пагорбів Мальборо-Даунс, розташованих за 32 км від Стоунхенджу. Проте, нещодавнє дослідження, проведене міжнародною командою археологів і геологів, спростувало цю теорію.

"Це відкриття остаточно кладе край тристолітній суперечці про походження каменів Стоунхенджу", – говорить професор Майк Паркер Пірсон, співавтор дослідження. "Вест-Вудс був найближчим місцем, де можна було знайти моноліти відповідного розміру, а маршрут транспортування звідти був значно легшим."

Вчені вважають, що стародавні будівельники могли транспортувати масивні брили на дерев'яних санчатах, які тягли по колодах, що слугували рейками.

Також читайте: Вчені знайшли в Нубії кістяк жінки, яка страждала на ревматоїдний артрит

Сарсени складають центральну підкову Стоунхенджу, а також 25 вертикальних стійок і 6 перемичок зовнішнього кола. Завдяки сучасним методам дослідження вченим вдалося зіставити хімічний склад каменів з геологічними відслоненнями, з яких вони були видобуті.

Розгадка походження каменів Стоунхенджу – це лише один крок на шляху до розуміння таємниці цього величного монумента. Попереду на вчених чекає ще багато роботи, щоб розкрити всі секрети Стоунхенджу.

Нагадаємо, вчені знайшли залишки шоколадної фабрики XIX століття у Барселоні.


Зовсім не стрес! Названо основні фактори, які спричиняють близько 80% випадків інсульту

субота, 22 лютий 2025, 9:20

Інсульт – надзвичайно поширений стан. Щороку з інсультами в Україні госпіталізують понад 145 тисяч осіб. Передумови, що значно підвищують ризик виникнення цього стану, медики називають факторами ризику, передають Патріоти України. "Ефективна профілакти...

Кожного дня приходить до під’їзду: У Чернівцях хаскі чекає на повернення мобілізованого господаря

субота, 22 лютий 2025, 9:08

У Чернівцях собака породи хаскі кожного дня приходить до під’їзду, де жив його господар, якого мобілізували. Колись він був безпритульним, але знайшов дім, а тепер не полишає місце, де відчув щастя. Про це повідомила директорка департаменту соцполітики...