Вік придатності до мобілізації для солдатів може бути підвищений з 60 до 65 років, а керівного військового складу - з 65 до 70. Проєкт закону ініціювали Анатолій Бурміч та Олександр Юрченко, депутати Верховної Ради, передають Патріоти України.
Політики заявляють, що мета ініціативи – усунути вікову дискримінацію серед людей пенсійного віку, які виявили бажання служити. Нардепи висловили сподівання, що вік придатності до мобілізації солдатів був підвищений з 60 до 65 років, а керівного військового складу — з 65 до 70.
У проєкті закону, йдеться про те, що люди, які виявили бажання залишитися на службі, можуть це зробити без обмежень по віку та строку залишення на військовій службі. Це стосується тих, хто має високу професійну підготовку, досвід практичної роботи на займаній ними посаді, визнані військово-лікарською комісією придатними за станом здоров'я для проходження військової служби.
Депутати наприкінці вересня запропонували зняти обмеження щодо граничного віку для тих, хто хоче продовжити службу. Сьогодні на службі можуть перебувати особи до 65-70 років, але законотворці хочуть повністю прибрати віковий поріг, якщо сам боєць бажає залишитися в строю. Зі слів юристів, нардепи підтягують законодавчу базу під реалії, які й так існують.
Популяція здичавілих собак, що живе на території Чорнобильскої зони відчуження, генетично відрізняється від своїх родичів за її межами. Про це свідчать результати нового дослідження, про яке пише науковий вісник IFL Science, передають Патріоти України....
Під час війни довіра до силових відомств в Україні суттєво зросла. І без того висока довіра до ЗСУ зросла удвічі, передають Патріоти України з посиланням на дані опитування Центру Разумкова. За даними опитування, у березні 2025 року Збройним силам Ук...