Цеоліт (глиняний абсорбент), що використовується як наповнювач для котячого туалету, може ефективно вбирати метан – третій за значимістю парниковий газ в атмосфері Землі. При цьому потенціал глобального потепління від метану в 30 разів більший, ніж від діоксиду вуглецю, інформують Патріоти України.
Як сказано у дослідженні команди Массачусетського технологічного інституту, вони обробили глиняний абсорбент міддю та отримали матеріал, здатний витягувати парниковий газ із повітря. Вчені вважають, що нову технологію буде вигідно використовувати на фермах, де вирощують велику рогату худобу і на вугільних шахтах – одних із головних джерел метанових викидів.
Щоб перевірити цю ідею в лабораторії, дослідники помістили частинки цеоліту, обробленого міддю, в реакційну трубку і пропустили через неї повітря, що містить різні концентрації метану. Рівень метану варіювався від двох частин на мільйон (проміле) до 2%. Такий вміст охоплює діапазон рівнів метану у навколишньому повітрі. Наповнювач для котячих лотків зміг його вловити та перетворити на вуглекислий газ.
При цьому фахівці погодилися, що CO2 теж шкідливий для планети, але зазначили, що той затримує тепло в атмосфері у 80 разів слабше за метан.
Відомо, що більшість метану в атмосферу викидається через діяльність людини.
Крім того, цей газ виникає і природним чином. Зокрема, його виділяють болота, а саме бактерії, що розкладають органічні матеріали за відсутності кисню. Трохи менше, але все ж таки, метан виходить з океанів, вулканів і лісових пожеж.
Метан, CH₄ – найпростіший вуглеводень, безбарвний газ без смаку та запаху. Він майже вдвічі легший за повітря. Метан нетоксичний, але за високої концентрації в повітрі має слабку наркотичну дію.
У чому небезпека глобального потеплінняПроцес, викликаний накопиченням парникових газів, призвів до аномального нагрівання планети. За останні 70 років було порушено температурний баланс, оскільки середня температура зросла на один градус. Це в свою чергу викликало частіші хвилі спеки, які раніше спостерігали раз на 50 років. У випадку, якщо добавиться ще кілька градусів, такі явища проявлятимуться на рік. Наслідком може стати повне висихання Європи.
Окрім того, існує небезпека для льодовиків. Танення арктичного льоду збільшує рівен Світового океану. За такого сценарію можуть зявитися сотні тисяч кліматичних біженців, населені пункти яких будут затоплені. "Велика вода" також може привести до краху сільського господарства і повернення вірусів, які були поховані під тисячолітніми льодовиками.
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...