Астрономи зафіксували на Сонці два спалахи середньої потужності, які спричинили корональні викиди маси. Зокрема, ці потоки до Землі не доберуться, але спровокують полярні сяйва та невеликі геомагнітні бурі, повідомляють Патріоти України з посиланням на ScienceAlert.
Так, перший спалах класифікували як спалах класу М1,5, а другий як класу M5,5. Це спалахи середньої потужності, але вони досить сильні, щоб їхній вплив можна було відчути на Землі.
Також корональні викиди маси є викидами мільярдів тонн плазми з корони Сонця. Зокрема, вони відбуваються разом із сонячними спалахами і їм потрібно кілька днів, щоб досягти Землі. Однак, вони не спрямовані у бік нашої планети, але викличуть полярні сяйва та невеликі геомагнітні бурі.
Потоки плазми торкнуться Землі у вихідні 22-23 січня. Зокрема, у цей період очікуються геомагнітні бурі. Тому медики радять берегти здоров'я та більше відпочивати у ці дні.
Вчені розповіли, що в міру того як Сонце наближається до максимуму своєї активності під час 11-річного сонячного циклу, такі спалахи відбуваються все частіше. Зазначається, що під час циклу магнітне поле зірки змінюється, а її магнітні полюси міняються місцями. В результаті Сонце досягає мінімуму своєї активності.
Поки невідомо, наскільки активним буде Сонце. За його поведінкою стежать вчені за допомогою космічних апаратів
Для того, щоб вберегтися від негативного впливу геомагнітних бур та полегшити самопочуття, потрібно:
Мережею поширилося відео, де працівниця Приватбанку відмовляється обслуговувати російськомовного клієнта. Жінка навідріз заявила, що не розуміє російської мови. Зокрема користувачка соцмережі Facebook Олена Гуменюк зауважила, що згідно з українським за...
Нове відкриття у Великій піраміді Гізи в Єгипті дозволяє припустити, що ця споруда була не просто місцем останнього упокою фараона, а й гігантською електростанцією. Про це пише Daily Mail, передають Патріоти України. "Вчені піддали конструкцію віком 46...