На Житомирщині з'явився "Ніагарський водоспад", але причина нерадісна й може привести до катастрофи (відео)

У районі міста Малин на Житомирщині місцевий кар'єр затопила вода з річки Ірша, яка вийшла з берегів. Це не лише позбавило сотень людей робочих місць, а й стало серйозним ударом по екології. Фото та відео стихії з'явилися в місцевих інтернет-пабліках, передають Патріоти України.

Кореспондентка OBOZREVATEL Марина Ліснічук у своєму Facebook-акаунті зазначила, що це не диво природи, а скоріше її помста, трагічне й катастрофічне явище. Поки люди знімають красиві ролики на фоні новоствореного каскадного водоспаду (який вже встигли прозвати "ніагарським") існує ризик того, що з численними весняними дощами й наступним скиданням води з водосховищ вище міста вона вийде за межі цього урвища (до його заповнення залишилося метрів десять) і піде далі, затоплюючи на своєму шляху поля, наступні кар'єри, а що гірше – села.

"Маємо черговий затоплений кар'єр, сотні втрачених робочих місць, які накрили тонни води, висохле русло Ірші та знищену фауну", – написала Ліснічук.

Вона розповіла, що в минулому люди змінили русло річки, дуби та інші дерева, які росли поряд, зрізали, викопали кар'єри. Стихію можна назвати "помстою за нехтування законами природи, відкрите ігнорування її попередженнями та відсутність адекватної оцінки ситуації тоді, коли катастрофі ще можна було запобігти".

В гробниці першої жінки-фараона: На півдні Єгипту виявили запечатані глеки з вином, якому 5 тисяч років (фото)

понеділок, 2 жовтень 2023, 0:30

“Виявлені посудини великі і в хорошому стані збереження. А залишкам вина, знайденим всередині, приблизно 5000 років", - прокоментував знахідку Мустафа Вазірі, генеральний секретар Вищої ради старожитностей Єгипту. . Археологи виявили посудини в гробниц...

Колись тут жили черепахи та інші тварини: У Києві повністю висохло озеро (фото)

неділя, 1 жовтень 2023, 23:49

У Подільському районі Києва, на Виноградарі, повністю висохло озеро Синє. Від нього лишилося кілька невеликих калюж та вологий ґрунт. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів київський активіст Михайло Сторожук, передають Патріоти України. «Повніст...