За вагомий внесок у розвиток ветеранського руху, військово-патріотичного виховання молоді, відданість справі, активну життєву позицію нагороджений Орденом За Заслуги II ступеня, неодноразово нагороджуваний грамотами Харківської обласної ради, є почесним громадянином міста Харків.
«Життя ж з ним не жартувало, адже хлопцем пройшов пекло 4 концтаборів, Один з яких Аушвіц. Освенцім – це табір для переробки людських тіл у попіл: 3,5 мільйони душ, з яких 800 тисяч дітей були знищені в газових камерах і спалені. Брав учвасть у табірному повстанні, ще повоював наприкінці війни», – написав про Ігоря Маліцького журналіст Леонід Логвіненко
Ігор Федорович народився 12 лютого 1925 року в Харкові. На частку його сім’ї припали роки політичних репресій і Друга світова війна.
Батько був репресований в 1938 році, мати померла після війни. Під час окупації в 1943 році Малицький Ігор Федорович був відправлений німецькими загарбниками в Німеччину, протягом 3-х років Війни був в’язнем 4-х концентраційних таборів.
Як пише АрміяInform, коли радянська армія увійшла у Польщу, Маліцького разом з іншими в’язнями з Освенцима евакуювали до Австрії, де знаходилася інша нацистська фабрика смерті – концтабір Маутгаузен, і його філія Лінц-3.
У ніч з 2 на 3 лютого 1945 року в бараку № 20 Маутгаузена, який йменували «бараком смерті», повстали близько 560 в’язнів, з яких вирвалось 419 осіб, близько сотні загинуло одразу за межами – дехто впав від виснаження, деяких убив кулеметний вогонь.
Після звільнення з концтабору був мобілізований до лав Червоної армії, служив у артилерії з травня 1945 по червень 1950 років. Службу розпочинав у Австрії, а з 1946 року 273-й гвардійський гаубичний полк 2-ї танкової армії передислоковано до Німеччини.
Закінчив службу старшим сержантом, а з отриманням наукового ступеню став офіцером. У запасі дослужився до звання майор.
Цьогоріч Ігор Маліцький узяв участь у заходах пам’яті з нагоди 75-ї річниці звільнення концтабору смерті «Аушвіц-Біркенау» біля польського міста Освенцим, в’язнем якого він був.
У Європі після початку повномасштабного вторгнення побачили інших українок - жінок з дітьми, які там адаптуються, які опановують мову, які йдуть на роботу. Про це заявила українська письменниця, співачка, культурна дипломатка Ірена Карпа в інтерв'ю про...
На гірськолижному курорті Драгобрат в Карпатах загинув 60-річний турист з Києва, який мав великий досвід походів. Про трагедію, яка сталася 18 травня в Рахівському районі, розповіли у туристичному клубі "Кулуар", передають Патріоти України. Зі словами ...