Керівниця Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) і підозрювана у незаконному збагаченні Тетяна Крупа вперше з часу свого арешту пояснила походження великої кількості готівки у її квартирі. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на дані судового реєстру.
У суді під час розгляду клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про арешт низки майна Тетяна Крупа відкинула претензії слідства. За її словами, не всі вилучені кошти у її помешканні належать безпосередньо родині. Зокрема, її особистими коштами є ті, які відображено в декларації. Решта грошей належить іншим особам. Кому саме, точно знає її чоловік, у минулому керівник обласного управління Держаудитслужби Володимир Крупа.
Водночас у зауваженнях до протоколу обшуку чоловік підозрюваної голови МСЕК зазначив: вилучена готівка перебувала у його розпорядженні; більшу частину цих грошей передано йому у вигляді інвестицій для спільних бізнес-проєктів.
Крім цього, у суді адвокат підозрюваної наголосила, що немає доказів, що низка готівки, знайденої у квартирі, належать її клієнтці. Більше того, вважає захисниця, слідство не долучило документи, які б чітко вказували на джерело походження цих коштів або їх безпосередній зв’язок з нібито незаконною діяльністю підозрюваної.
Окремо адвокат Крупи видала цікаву деталь. Виявляється, що більшу частину вилучених коштів, знайдено у кімнатах, якими підозрювана начебто не користується.
Як випливає з матеріалів досудового розслідування, 3 жовтня 2024 року правоохоронці вилучили у вітальній кімнаті квартири Тетяни Крупи $106,1 тис., 6,7 тис. євро і 67,5 тис. грн; у гардеробній, де розміщувався сейф, – $315,9 тис. і 25,4 тис. євро; у спальні чоловіка підозрюваної Володимира Крупи – $253,1 тис., 70 тис. євро і 143 тис. грн; у ще одній спальні – $2,5 млн, 37,8 тис. євро і 702 тис. грн.
Іще важливий нюанс. Співробітники Державного бюро розслідувань із самого початку прийшли з обшуками до сім’ї Крупи, підозрюючи, що ті заволоділи коштами держпідприємства «Гарантований покупець» шляхом реалізації електроенергії, виготовленої сонячними електростанціями, що розміщені на фіктивних окремих домогосподарствах.
«І вже під час проведених перших обшуків 3-4 жовтня 2024 року слідчим Державного бюро розслідувань стало відомо про ймовірне незаконне збагачення Тетяни Крупи, депутата Хмельницької обласної ради VIII скликання. В органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що ці кошти (ідеться про купу готівки, відшуканих у квартирі голови МСЕК Хмельниччини – ред.) могли бути отримані протиправним шляхом та внаслідок набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більше 6500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи», – сказано у матеріалах справи.
Для надавачів ритуальних послуг в Україні можуть скасувати спрощену систему оподаткування і запровадити податок на додану вартість (ПДВ) на надання послуг із поховання та постачання ритуальних товарів державними та комунальними службами. Це означає, що...
Двоє учасників АТО, яких окупанти примушували підписати контракт на службу в армії країни-агресора, на тимчасово окупованій частині Херсонщини наклали на себе руки. Вони повісилися. Про це повідомив заступник директора Центру близькосхідних досліджень ...