
Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних вишах. А вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. Про це заявив заступник міністра освіти та науки України Михайло Винницький в ефірі вебінару "МедОсвіта: Шлях до змін", зазначає 24 Канал. Водночас він порівняв ситуацію у країнах Європи та Україні, передають Патріоти України.
Винницький заявив, що у Європі є лише чотири медичних університети, а в Україні – аж 15. На його думку, з часом у медичних спільнотах зʼявиться розуміння, що модель медінституту або медфакультету в класичному виші є більш конкурентною, ніж в окремому закладі освіти.
"В нас немає якихось короткострокових планів стосовно того, що заклади медичної освіти мають раптово стати частиною якихось класичних університетів. Ми дійдемо еволюційним способом", – зазначив посадовець.
Винницький додав, що таку ідею не впроваджуватимуть силою найближчим часом. Однак спеціалізовані медичні заклади вищої освіти – це радянський рудимент.
"Нам було би корисніше для якості, щоб ми мали потужні медичні факультети в межах класичних університетів. Це тому, що 18-20-літня молода людина може більше скористатись з великого вибору предметів, які може надати класичний університет. А тоді далі звужувати свою діяльність в медичному факультеті і практично навчатися", – вважає Михайло Винницький.
На Львівщині затримала 24-річного водія, який вчинив смертельну ДТП та причетний до вбивства матері. Подія сталася сьогодні, 24 червня, близько 07:10 на вулиці Глинській у місті Пустомити. Попередньо встановлено, що екіпаж патрульних поліцейських вияви...
Раптовий стукіт у вікно завжди привертає увагу, особливо якщо його спричинив птах. З давніх часів люди вбачали в такому візиті особливий знак і намагалися розгадати його значення. Одні прикмети обіцяють добрі новини, інші - застерігають про зміни. РБК-...