Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних вишах. А вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. Про це заявив заступник міністра освіти та науки України Михайло Винницький в ефірі вебінару "МедОсвіта: Шлях до змін", зазначає 24 Канал. Водночас він порівняв ситуацію у країнах Європи та Україні, передають Патріоти України.
Винницький заявив, що у Європі є лише чотири медичних університети, а в Україні – аж 15. На його думку, з часом у медичних спільнотах зʼявиться розуміння, що модель медінституту або медфакультету в класичному виші є більш конкурентною, ніж в окремому закладі освіти.
"В нас немає якихось короткострокових планів стосовно того, що заклади медичної освіти мають раптово стати частиною якихось класичних університетів. Ми дійдемо еволюційним способом", – зазначив посадовець.
Винницький додав, що таку ідею не впроваджуватимуть силою найближчим часом. Однак спеціалізовані медичні заклади вищої освіти – це радянський рудимент.
"Нам було би корисніше для якості, щоб ми мали потужні медичні факультети в межах класичних університетів. Це тому, що 18-20-літня молода людина може більше скористатись з великого вибору предметів, які може надати класичний університет. А тоді далі звужувати свою діяльність в медичному факультеті і практично навчатися", – вважає Михайло Винницький.
Українська режисерка, лауреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка та американського кінофестивалю "Санденс" Ірина Цілик розповіла про свою поїздку потягом "Хелм-Київ", та про жахливий стан вагонів попри високі ціни на квитки. Про це вон...
Багато українських водіїв вважають, що можуть позбутися водійських прав тільки за серйозні порушення, як перевищення швидкості чи ДТП. Проте, є й інші причини, через які можна залишитися без посвідчення водія. Про це повідомило видання Твоя Машина, пер...