Народні прикмети на 17 березня: Печіть граків з тіста. Що свідчитиме про те, що рік буде щасливим

17 березня віряни вшановують пам'ять преподобного Герасима Йорданського. Раніше у день Герасима прилітали з півдня граки. Цікаво, що граки зазвичай летять з такою самою швидкістю, з якою просувається фронт теплого повітря, – близько 50 кілометрів на добу.

Вважалося, що якщо граки, прилетівши, відразу беруться до лагодження своїх гнізд, то весна буде швидкою і гуртовою. А ось якщо птахи, посидівши на гніздах нетривалий час, знову злітають, холоди протримаються ще кілька днів. Наші пращури використовували спотереження за граками як своєрідний посівний календар: якщо птахи сіли на гнізда, то вже через тиждень можна виходити в поле.

На Герасима господині пекли граків з тіста, пригощали ними дітлахів. Грак, до речі, вважається птахом-трудівником, тому народжені у такий день вирізняються працьовитістю та хазяйновитістю.

Крім того, вірили, що граки мають властивість виганяти з дому і з двору нечисту силу. Тому на Герасима випроваджували кікімору. Миритися з нею люди не хотіли, бо вона постійно капостила: то стукала в'юшкою у печі, то сплутувала пряжу, то била горщики, то гриміла посудом. Щоб вгамувати нечисть, запрошували до хати знахаря, який оглядав усі кути хати, обмітав піч і читав замовляння. Кікімора могла повернутися до хати тільки восени, після відльоту граків у теплі краї.

Прикмети у цей день:

Побачити грака – рік буде щасливим.

Тепла і сонячна погода – до багатого врожаю.

Дощить – літо буде посушливим.

У віконце постукав птах – до гарних новин.

Домашній улюбленець весь день спить – незабаром похолодає.

Люди, народжені цього дня, дуже розумні й мудрі.


Вода у Гранд-каналі Венеції різко змінила колір: Поліція розпочала розслідування, є підозри (відео)

неділя, 28 травень 2023, 23:07

В італійському місті Венеція вода в Гранд-каналі стала яскраво-зеленого кольору. У зв'язку з цим місцева поліція почала розслідування. Про це повідомляє The Guardian, передають Патріоти України. Зокрема, зелена пляма з'явилася недалеко від моста Ріальт...

"Моторошна капсула часу": Сім'я відчинила кімнату, яка була замкнена 20 років

неділя, 28 травень 2023, 22:43

У Мексиці жінка на ім'я Даянна Флорес відчинила таємну кімнату в будинку своєї прабабусі і була здивована тим, що побачила. Про це пише The Mirror, передають Патріоти України. За словами мексиканки, її бабуся розповіла їй, що таємнича кімната не відчин...