Група вчених із США, Британії та Болгарії провела дослідження, під час якого вони відстежували мозкову активність пацієнтів, які перенесли серцево-легеневу реанімацію (СЛР). З'ясувалося, деякі пацієнти відчували усвідомлені переживання, зокрема відчуття відділення від тіла. Результатами вчені поділилися у журналі Resuscitation.
У дослідженні взяли участь 567 чоловіків та жінок, чиї серця зупинилися під час госпіталізації та яким було зроблено СЛР у період з травня 2017 року по березень 2020 року у лікарнях США та Великої Британії.
Групи спеціально навченого персоналу перебували разом із лікарем у палатах, де у пацієнтів фіксували зупинку серця. Поки лікарі проводили СЛР, дослідницькі групи прикріплювали до голови учасника датчики, що вимірюють кисень та електричну активність мозку. У ході спостереження були виявлені сплески мозкової активності, включаючи гамма-, дельта-, тета-, альфа- та бета-хвилі. Деякі з цих хвиль виникають, коли людина перебуває у свідомості та мислить.
Пізніше дослідницька група опитала 28 із 53 тих, хто вижив. 11 пацієнтів стверджують, що перебували у свідомості, коли їм проводили серцево-легеневу реанімацію. Ще шестеро поділилися, що пережили незвичайний досвід: деякі стверджували, що відчули відокремлення від тіла, а також побачили силуети, білі фігури. Інші, однак, описали позитивні відчуття - спокій, кохання. Серед опитаних були й ті, хто переживав реальні аспекти свого лікування, такі як біль та фрази медперсоналу.
Батьки хлопчика, якого звуть Сяосян, звернулися до лікарів зі скаргами на утруднене дихання дитини. Під час медичного огляду маленький пацієнт викашляв 12-сантиметрову живу п'явку, тим самим шокувавши медиків, передають Патріоти України з посиланням на...
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....