Науковці з'ясували, кому належали срібні руки, знайдені в стародавньому некрополі поблизу Риму

Йдеться про спадщину етрусків, котрі створили високорозвинену цивілізацію на теренах Італії задовго до заснування Риму.

У 2012 році археологи проводили розкопки в Італії. Вони намагалися знову віднайти загублену гробницю етруської культури, яку також знають як Гробницю сонця і місяця (Tomb of the Sun and Moon). А проте, на жаль, їм не вдалося досягти успіху. Натомість дослідники натрапили на дещо інше і не менш важливе — Гробницю срібних рук (Tomb of the Silver Hands), пише IFLScience.

Древні племена етрусків населяли північний захід Апеннінського півострова, між річками Арно та Тибр в 1-ому тисячолітті до н. е. Вони створили одну з наймогутніших тогочасних цивілізацій, яка також передувала римській і справила на неї потужний вплив. Цікаво, що етруски раніше за римлян створили федерацію міст-держав.

І хоча древня цивілізація не витримала впливу своїх сусідів та викликів часу, зрештою що призвело до її занепаду, вона залишила чимало пам'яток, зокрема архітектури, живопису тощо. Її влив поширився на майже всю територію сучасної Італії, а древні римляни та греки запозичили в неї чимало з наук та досліджень.

Чимало молодих людей у 18-19 столітті проходили своєрідний ритуал повноліття, а саме вирушали у так звану Велику подорож Європою, щоб зануритися в культурну спадщину класичної античності та Ренесансу.

І хоча всі дороги ведуть у Рим, подорожні також відвідували популярне місце у Вульчі, приблизно за 80 км. Це древнє місто входило до Союзу дванадцяти міст Етрурії, а пізніше римляни перетворили його на колонію Ансідонію.

Наприкінці 18 століття тут вдалося виявити неймовірний та багатий на археологічні шедеври некрополь в містечку під назвою Vian de Voci. Він датується 7-4 століттям до нашої ери і належить до загадкової етруської культури, що існувала в цьому регіоні тоді.

Саме тут археологи натрапили на цілу низку дивовижних пишно прикрашених гробниць. Їм давали промовисті імена, щоб зрештою привабити нових відвідувачів та туристів, зокрема Гробниця сонця і місяця та інші.

А проте його точне місцезнаходження залишилося невідомим, коли в середині 19 століття зацікавленість античністю пішла на спад і туристи покинули це місце.

Однак для археологів на чолі з Карло Казі все розкопки закінчилися на веселій ноті — вони відкрили нове місце, яке містило понад 20 могил, гробниць і великих похоронних комплексів.

Одним із таких є Гробниця срібних рук. Свою назву вона отримала через знахідку в центральному приміщенні. Пара срібних рук збереглася напрочуд добре, особливо ліва рука, яка мала незначні пошкодження. А це звісно може свідчити про витончену майстерність їхніх творців. Окрім цього, знахідки чудово деталізовані, показуючи відкриті долоні зі слідами золота на пальцях, а також позолочені нігті.

Зрештою команда археологів припустила, що в цій багато оздобленій та повній неймовірних знахідок гробниці похована заможна етруська родина.

Цікаво також, що срібні руки є частиною древнього поховального обряду, коріння якого беруть початок у Стародавній Греції. Вважається, що вони належали сфірелатону — дерев'яній поховальній скульптурі або манекену, який захищав душу померлого після кремації або поховання. Ці статуї часто мали бронзові або срібні руки, схожі на знайдені в гробниці.

Сам же сфірелатон міг бути зовсім незвичним: іноді зображали надприродну істоту, іноді воїна або навіть померлого, якого ховали. Вважається, що в Гробниці срібних рук він уособлював жінку, яку, ймовірно, тут і поховали.

Команда також виявила нитки пурпурової тканини, які, на їхню думку, використовували для прив'язування золотих шпильок до одягу, який носив сфірелатон. Вони також знайшли маленькі золоті кульки, шматочки фаянсу, бурштину та кістяні намистини.

Інформації про те, ким саме була ця людина, звісно, нема, однак тільки тут археологам вдалося виявити руки з дорогоцінного металу. У всіх інших гробницях на цьому місці вони були із бронзи і не такі деталізовані.

Міноборони переглянуло меню для військових: Ось які продукти залишаться в минулому

середа, 15 травень 2024, 18:58

Міністерство оборони України змінило правила годування військових – з каталогу прибрали деякі продукти, але водночас меню суттєво доповнили. Про це йдеться у повідомленні пресслужби відомства. «Наші військові – ключовий фактор оборони країни. Збалансов...

Мобілізація по-новому: Названо хвороби очей, з якими не візьмуть на службу

середа, 15 травень 2024, 18:48

Одним із ключових нововведень закону про мобілізацію став оновлений список вад зору, з якими не беруть на службу в армії. Далі розглянемо всі хвороби очей, з якими не беруть до ЗСУ. Новим законом про мобілізацію скасовано статус обмежено придатного до ...