В Україні продовжується загальна мобілізація, у межах якої до служби у Збройних силах залучають чоловіків віком від 18 до 60 років. У випадку, якщо суд визнає мобілізацію конкретної особи незаконною, це не означає її автоматичного звільнення зі служби. Про це повідомив адвокат Юрій Айвазян на порталі "Юристи.UA". Для фактичного виключення з особового складу військової частини необхідна чітка вказівка в судовому рішенні, передають Патріоти України.
До юристів звернувся громадянин, який виграв суд щодо незаконної мобілізації. Проте, за його словами, попри рішення суду, його не звільняють зі складу ЗСУ. Військовослужбовець поцікавився, чи є така відмова законною.
"Незважаючи на те, що мобілізація була незаконною, Ви не можете звільнитись, оскільки звільнення відбувається відповідно до статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу", – написав у відповіді Айвазян.
Він додав, що у відповідній статті немає прямої підстави для звільнення за фактом "незаконної мобілізації". Юрист пояснив, що якби в судовому рішенні було чітко вказано: "зобов’язати виключити зі списків особового складу частини", тобто фактично звільнити, – це рішення обов’язково підлягало б виконанню. Однак, як наголосив адвокат, у такому випадку суд лише визнав незаконним зарахування особи на посаду, що саме по собі не тягне автоматичного звільнення зі служби в ЗСУ.
Михайло Кравчук із Рівненщини став першим Героєм України у Патрульній поліції. Президент Володимир Зеленський присвоїв йому найвище звання з врученням ордена "Золота Зірка". Про це розповіли у Патрульній поліції, передають Патріоти України. "Михайло Кр...
На Закарпатті після участі в молодіжному заході на території Пилипецької територіальної громади отруїлося майже 40 людей. Про це 11 липня повідомив у Facebook Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України, передають Патріоти ...