Утеплювати багатоповерхіку слід повністю, а не окремими "шматками". При клаптиковому утепленню зміщається точка роси та може з'явитись пліснява. Також це призводить до появи мікротріщин у стінах будинку, передають Патріоти України.
Способи, які дійсно дають ефект – утеплення будинку загалом або принаймні торців чи фасаду. Про це в коментарі OBOZREVATEL розповів голова Асоціації енергоаудиторів Вадим Литвин.
При цьому, додає Литвин, не треба забувати, що на момент утеплення має бути встановлена система регулювання теплопостачання або ж вона має встановлюватись одночасно із цим. У іншому випадку, якщо ви утеплюютесь, але немає чим урегулювати, це призводить до того, що температура просто підіймається всередині й економії немає.
"А якщо утеплюватися шматками, то виникають всілякі різні побічні ефекти по типу плісняви у сусідів. А друге, що жодне додаткове утеплення, яке, принаймні, я бачив, не було виконане згідно діючих норм і правил... Якщо говорити про багатоповерхівку, то треба утеплювати її загалом. Тому що утеплення якихось окремих частин дає більше проблем, ніж користі, а при цьому не забезпечить якогось збереження енергії, тобто це в крайньому випадку", – пояснив експерт.
Найбільш золотим результатом експерименту стало те, що науковці краще зрозуміли яким чином треба будувати наступний колайдер для підвищення продуктивності й отримання практичних результатів. Фізики з ЦЕРН, що працюють на Великому адронному колайдері, в...
В Ужгороді на Закарпатті сталася пожежа в багатоповерхівці. Попередньо, на дев'ятому поверсі в одній із квартир загорілася ковдра. Про це повідомляє пресцентр Державної служби з надзвичайних ситуацій, передають Патріоти України. Господиня, не довго дум...