Не буде більше кому квакати: Екологи б'ють на сполох

Від підвищення температури води жабки починають хворіти, що може призвести до зникнення цілих популяцій.

Зміни клімату негативно впливають на життя жаб у британських ставках, свідчать науковці. Про це пише ВВС, передають Патріоти України.

Від підвищення температури води вони починають хворіти, що може призвести до зникнення цілих популяцій у найближчі 50 років.
Вірус поширюється дуже швидко і загрожує стати фатальним для ропухи звичайної, яка мешкає у садових ставках і сільській місцевості.

Земноводні виявились найбільш уразливими до глобальних кліматичних змін.

Чотири з 10 видів жаб опинилися на межі зникнення через хвороби, втрату ареалу проживання і зміну клімату.

Дослідження надає "вагомі докази" того, що коливання клімату викликають хвороби у тварин, що мешкають в дикій природі, а також сприяють розповсюдженню вірусу у Великій Британії.

"Зміна клімату не є чимось ефемерним. Це відбувається тут і зараз. І неможливо передбачити, як це вплине на природу в наших власних садах, у Великій Британії", - каже один з авторів дослідження.

Перспектива зникнення цілих популяцій жаб неймовірно засмучує. Багато з нас зберігають спогади дитинства, коли, озброївшись сачком або банкою, ловили пуголовків, додав він.

Дослідники зосередились на вивченні так званого ранавірусу (ranavirus) - інфекційного захворювання, що викликає масову загибель жаб за короткий проміжок часу. Вони виявили, що це пов'язано зі змінами температури.

Вчені прогнозують: якщо викиди парникових газів в атмосферу не будуть контролюватися, в наступні кілька десятиліть слід очікувати значних спалахів і поширення хвороби.
Сьогодні від вірусу потерпають лише жаби Англії, однак кліматичні зміни можуть призвести до того, що хвороба охопить все Об'єднане Королівство.

Дослідники стверджують: якщо навесні хвороба вразить пуголовків, цілі популяції можуть зникнути "майже за одну ніч".

Щоб вода в ставках не нагрівалась, варто обсаджувати їх деревами й кущами

Професор Трентон Гарнер у Зоологічному товаристві Лондона вважає, що ситуацію можна пом'якшити, але лише тимчасово.
"Доки не будуть вирішені глобальні екологічні проблеми, стан наших рептилій буде лише погіршуватись", - пояснив він.
Вчені вважають, що жаби зможуть боротися з інфекцією, якщо в ставках штучно охолоджувати воду: робити їх глибшими, обсаджувати деревами й кущами.
Джерело: BBC

Віддав життя за Україну: На Херсонщині загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі

четвер, 21 листопад 2024, 22:55

На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...

В Україні деяким пенсіонерам щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: Ось хто отримає виплати

четвер, 21 листопад 2024, 22:40

В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...