Після того, як в науковому журналі Science з'явилася стаття про підвищення рівня і ймовірну загрозу нової аварії на Чорнобильській атомній електростанції, українські вчені пояснили, які саме процеси там відбуваються, передають Патріоти України.
Як повідомляється на сайті Інституту проблем безпеки атомних електростанцій (ІПБ АЕС), після установки нового безпечного конфайнмента (НБК) протягом більше чотирьох років дійсно спостерігається зростання щільності потоку нейтронів, однак воно не перевищує небезпечних меж.
Про що попередили вченіВідзначимо, що в статті журнал посилався на співробітників цього ж інституту Анатолія Дорошенка і Максима Савельєва.
Останній не виключив ймовірність нової аварії. За словами дослідника, кількість нейтронів повільно зростає, тому ще "є кілька років", щоб зрозуміти, яким чином усунути загрозу.
"Немає жодних шансів на повторення 1986 року, коли вибух і пожежа відправили радіоактивну хмару на Європу. Але будь-яка вибухова реакція може призвести до обвалення нестійких частин старого об'єкта "Укриття", заповнивши НБК радіоактивним пилом", – підкреслюється в публікації.
У відповідь на це ІПБ АЕС 12 квітня опублікував заяву, в якій йдеться про те, що зростання не перевищує встановлених меж безпеки, за якими стежить штатна система контролю ядерної безпеки.
Нова арка над зруйнованим енергоблоком виключила надходження всередину опадів. Як наслідок, почався процес випаровування і втрати вологи лавоподібні паливовмісними матеріалами (ПВМ).
В інституті також наголошують, що збільшення щільності потоку нейтронів через припинення надходження опадів було передбачено ще в 2015 році.
Водночас вчені допускають імовірність зростання показників в майбутньому. Вони підкреслили, що процес вимагає поглибленого дослідження, а також вивчення факторів, що впливають на стан ядерної безпеки "Укриття".
Зі свого боку в держпідприємстві "Чорнобильська АЕС" додали, що загрози виникнення ланцюгової реакції поділу наразі немає.
"Показання датчиків у всіх приміщеннях мають стабільні значення без тенденції зростання, поточні рівні не становлять загрози виникнення самопідтримуваної ланцюгової реакції поділу", – пояснили там.
У Чернівецькій області водій фури на трасі збив 25-річного велосипедиста. Замість того щоб викликати медиків і поліцію, він вирішив приховати те, що трапилося, помістив тіло у свій автомобіль і відвіз його якомога далі від місця аварії. Докладніше про ...
Скандальний ексчемпіон світу з боксу Василь Ломаченко, відомий своїми проросійськими поглядами, відреагував на припинення українського громадянства Ореста Березовського, котрий більше відомий як діяч УПЦ (МП) Онуфрій, передають Патріоти України. «У Люд...