Вчені після детального дослідження древніх останків розгадали таємницю хвороби, яка вбивала людей 5 тис. років тому - саме її жертвою стала 20-річна дівчина, ДНК якої вивчали. Про це повідомляє Daily Mail, передають Патріоти України.
Дослідники виявили смертельні бактерії і прийшли до висновку, що вперше чума могла атакувати людей 5 тис. років тому. Ймовірно, хвороба зіграла ключову роль у демографічному перетворенні кам'яного віку, відомому як неолітичний спад - близько 3 тис. років до н.е.
Найбільш рання пандемія чуми, відома як Чума Юстиніана, була зареєстрована близько 541 року до н.е., тривала близько 200 років і забрала життя понад 25 млн осіб. Наступна епідемія, "Чорна смерть", почалася в Китаї в 1334 році і пробилася до Європи.
Недавнє дослідження припускає, що спалахи чуми йдуть набагато далі, ніж вважалося раніше, але у них є одна спільна риса - штам Yersinia pestis. Це бактерія, яка викликає чуму, і вона була виявлена в зубах дівчини.
Старший автор Саймон Расмуссен, дослідник метагеноміки в Технічному університеті Данії і Копенгагенському університеті, сказав: "Чума, можливо, одна з найбільш смертоносних бактерій, які коли-небудь існували для людей".
Цей штам чуми є не тільки найстарішим з коли-небудь виявлених, але також найбільш близький до генетичного походження Y. pestis, який, ймовірно, виник близько 5700 років тому - в період, коли європейські неолітичні поселення прийшли в занепад.
Національний банк працює над законопроєктом щодо платіжної дисципліни, що передбачає створення реєстру українців, які надавали свої банківські рахунки для відмивання коштів і інших незаконних дій. Про це заявив заступник голови Нацбанку Дмитро Олійник,...
Якщо ви вирішили придбати новий автомобіль, варто пам’ятати, що ваша машина ще не готова до повної експлуатації. Правильний процес обкатки — ключ до надійності та тривалого терміну служби транспортного засобу. Про це розповів досвідчений автодилер поді...