Не ковідом єдиним: У Китаї поширюється новий штам пташиного грипу. Викликає високу смертність

У Китаї зростає захворюваність на новий штам пташиного грипу. Експерти говорять про ризики, оскільки він викликає високу смертність, передають Патріоти України з посиланням Reuters.

Повідомляється, що в 2021 році зафіксовано 21 зараження людей підтипом пташиного грипу H5N6. Для порівняння - минулого року таких випадків було лише п'ять. Хоча це число набагато нижче, ніж сотні інфікованих штамом H7N9 в 2017 році, інфекція досить серйозна, оскільки багато пацієнтів знаходяться в критичному стані і, принаймні, шестеро вже померли.

"Зростання кількості випадків захворювання людей в Китаї в цьому році викликає заклопотаність. Це вірус, який викликає високу смертність", - заявив професор порівняльної патології в медичному центрі університету Еразмус в Роттердамі Тійс Куікен.

Більшість хворих мали контакт з домашньою птицею, і немає підтверджених випадків передачі вірусу від людини до людини. При цьому повідомляється, що з лютого 2020 року не фіксувалися спалахи H5N6 серед домашніх птахів у Китаї.

У той же час в дослідженні Китайського центру з контролю і профілактики захворювань говориться, що генетична різноманітність і географічне поширення H5N6 несуть серйозну загрозу для птахівництва і здоров'я людини.

Один з найвпливовіших бізнесменів своєї країни: Племінника Назарбаєва засуджено до шести років ув'язнення

понеділок, 26 вересень 2022, 21:43

Суд Астани ухвалив вирок Кайрату Сатибалдиули – племіннику першого президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва. Сатибалдиули звинувачено в розкраданні в особливо великих розмірах у національних компаніях. Про це повідомляє Радіо Свобода. Сатибалдиули з...

Невідомий науці вид: В Австралії зловили акулу з "людською посмішкою" (фото)

понеділок, 26 вересень 2022, 18:22

Біля узбережжя Австралії рибалки спіймали незвичайну глибоководну акулу з витріщеними очима, грубою шкірою та усмішкою, що дуже схожа на людську, передають Патріоти України. Рибалка впіймав рибу на глибині близько 650 метрів біля узбережжя Нового Півде...