Під час мобілізації військовозобов'язаним громадянам можуть вручити повістку. Речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін в інтерв'ю Telegraf розповів, де найчастіше її можна отримати, передають Патріоти України.
"Вручення повісток за місцем проживання з самісінького початку було основним способом оповіщення військовозобов’язаних про їхній виклик для уточнення даних", — сказав Роман Істомін.
З його слів, у мирні часи так призовників викликали на призовні дільниці. Тоді ж так само деякі чоловіки ховалися від призову на строкову службу, а тому не відчиняли двері, рідні казали, що такий тут не проживає тощо. Він наголосив, що наразі велика кількість людей проживають не за місцем реєстрації та давно не оновлювала дані.
"Ок, людина не хоче спілкуватися з представниками ТЦК і СП вдома, тоді вони спілкуються з нею у громадських місцях: на вулицях, блокпостах тощо", — розповів він.
Роман Істомін наголосив, що чимало чоловікам, яких нині призивають за мобілізацією, потрібен був поштовх. Зокрема, від них не раз чули: "Я чекав повістку, але сам не йшов". Крім цього, бувають випадки, коли військовозобов’язані просять виписати їм повістку.
Істомін повідомив, що ще одним методом оповіщення є передача розпоряджень (повісток) на підприємства, ці документи потім керівник вручає своїм підлеглим. До цього процесу активніше залучають органи влади.
"Сьогодні наші співробітники практично не ходять за місцем мешкання громадян, оскільки в цьому небагато сенсу. Перевіряють документи на вулицях. Це роблять люди з низки військовослужбовців ЗСУ (а ТЦК та СП є структурним підрозділом ЗСУ), наділені відповідними повноваженнями військовим комендантом", — пояснив він.
Роман Істомін додав, що представники ТЦК та СП почали використовувати бодікамери, аби в разі конфлікту ситуація була зафіксована з обох сторін.
Прадід зятя американського президента Дональда Трампа Джареда Кушнера народився на Тернопільщині. Його родина емігрувала з України до Нью Йорка на початку 20 століття. Про це "Суспільному" розповів історик, краєзнавець та педагог, колишній міський голо...
У 2024 році українську мову рідною назвали 78% опитаних. У 2017 році таких було 68%, у 2015 році ˗ 60%, у 2006 році ˗ 52%. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані опитування Центру Разумкова, яке було презентоване в День Соборності 22 січня,...