Вчені Лінчепінгського університету в Швеції знайшли кореляцію між рівнем стресу у собак і їхніх господарів. Дослідження опубліковано в журналі Nature, повідомляють Патріоти України.
Для свого дослідження фахівці взяли 25 собак породи бордер-коллі і 33 - породи шелті. Протягом декількох місяців вони заміряли у тварин і їх господарів концентрацію кортизолу - "гормону стресу". Господарі тварин також відповідали на запитання анкети про особливості свого характеру і характеру своєї собаки.
З'ясувалося, що у власників з високим рівнем кортизолу і собаки теж відрізняються високою концентрацією цього гормону. І навпаки - у "спокійних" власників собаки також не схильні до стресу. Причому автори роботи особливо відзначають, що характер собаки не мав значення, а ось характер господаря - так.
Вчені спостерігали і за собаками-учасниками змагань, і за собаками-компаньйонами, які, як правило, ведуть менш активний спосіб життя. При цьому, в першому випадку зв'язок рівня стресу господаря і собаки простежувався сильніше. Фахівці припускають, що це пов'язано з тим, що такі собаки більш щільно взаємодіють зі своїм господарем.
За підсумками дослідження автори відзначають, що поки мова йде тільки про кореляцію, а не про причинно-наслідковий зв'язок.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Починав свої тренування ентузіаст з 90 секунд. Спортсмен із Франції отримав титул світового рекордсмена, просидівши у ванній, повній криги, понад чотири години. . Завдяки цьому він встановив рекорд із найбільш тривалого повного контакту тіла з льодом,...