Не робіть помилок! Названо фрази, якими батьки "псують" своїх дітей

Те, як батьки розмовляють з дітьми – поступаються їм, підкуповують чи дозволяють уникати відповідальності – формує їхнє розуміння кордонів та наслідків. Згодом діти можуть відчути, що мають право на речі, не заслуживши їх, що надалі може вплинути на їхнє життя та стосунки з оточуючими людьми, передають Патріоти України

Видання Huffpost поговорило з психологами і з'ясувало, яких фраз батькам слід уникати під час розмови з дітьми. Експерти розповіли, що говорити натомість, щоб виростити нерозпещених дітей.

"Добре. Але тільки один раз"

Така фраза показує дитині, що межі є гнучкими і їх можна порушити, проявивши достатньо наполегливості, говорить дитяча психологиня Енн-Луїза Локхарт. Натомість фахівці радять говорити "так", якщо ситуація не має особливого значення, або "ні", якщо твердо впевнені в цьому.

Дотримання кордонів показує, що вони були встановлені не просто так, а також вчить дітей справлятися з розчаруваннями.

Іноді дитині простіше прийняти відмову, якщо ви поясните, чому ви це говорите, але не потрапляйте в пастку нескінченних пояснень або спроб переконати її прийняти ваше рішення. Нормально сказати: "Я тебе почула. Я про це подумала. Відповідь, як і раніше, ні"."Якщо будеш добре поводитися, я пригощу тебе чим-небудь"

Заохочення – це нормально, але постійне їх використання для управління поведінкою може сформувати транзакційний спосіб мислення, при якому діти поводяться добре тільки в тому випадку, якщо отримують щось натомість, каже Локхарт.

В якості альтернативи вона рекомендує використовувати природні наслідки та позитивний примус.

"Ви можете сказати так: "Ти виконав домашнє завдання і був зосередженим. Тепер ти маєш більше часу пограти на вулиці перед вечерею", – запропонувала психологиня.

"Звичайно, ти можеш отримати це зараз"

Педагогиня та психологиня Мішель Борба впевнена, що відстрочення нетермінового прохання та навчання дитини чекати – це безцінний інструмент у вихованні.

Якщо ви розмовляєте по телефону, а дитина перебиває і просить про щось, ви можете сказати, що їй потрібно почекати. Маленьким дітям можна дати завдання, яке вони мають виконати, доки чекають, наприклад, заспівати пісню чи порахувати до 10."Я дам тобі це зараз, але ти повинен пообіцяти, що потім будеш добре поводитися"

"Найімовірніше, ваша дитина не зможе стримати слово, тому що зараз – це зараз, а потім – це потім. Натомість зосередьтеся на природних наслідках після, а не до позитивної поведінки вашої дитини", – говорить дитячий психолог Ейлін Кеннеді-Мур.

"Ти не зобов'язаний цього робити, якщо не хочеш"

Якщо ця фраза використовується для того, щоб дозволити дітям ухилитися від відповідальності, наприклад, від домашніх справ, це не вчить їх бути відповідальним у майбутньому.

"Це може надіслати дітям сигнал про те, що їм не потрібно виконувати обов'язки, якщо вони цього не хочуть. Надалі це може підірвати їхню здатність справлятися зі складними ситуаціями",– сказала Локхарт.

"Я ж казав тобі зробити це 12 разів"

Якщо діти не слухають із першого разу, експерти радять переконатися, що ви повністю заволоділи їхньою увагою. Можна підійти до дитини, встановити з нею зоровий контакт і покласти руку їй на плече.

"Дозволь мені принести ще одну іграшку для твого друга"

Якщо ваша дитина відбирає м'яч у когось іншого або не ділиться іграшкою, пропозиція знайти іншу іграшку для іншої дитини не принесе користі. Так вона не навчиться давати, брати та думати про інших.

Коли дитина не ділиться, можна поставити питання, як би вона себе почувала, якби була на місці іншої дитини. Важливо постійно говорити про почуття і називати їх, щоб дитина могла їх ідентифікувати.

"Допомагають ЗСУ!": Військовий подякував росіянам, що купують популярну відеоігру

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:03

Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...

Накласти арешт поки неможливо: У ексголови Хмельницької МСЕК Крупи знайшли ще майже $600 тисяч

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:32

У колишньої очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи виявили, окрім вилучених 5 мільйонів доларів, ще 592 тисячі доларів на рахунку у польському банку. Про це заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прок...