Не так, як раніше: Тимочко вказав на нюанси в мобілізації з 18 травня і обов'язки органів місцевого самоврядування

Завдання нового закону про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня, полягає не лише у мобілізації людей, але й у мобілізації всіх ресурсів країни для ефективного підсилення обороноздатності. Згідно з новим законодавством, органи місцевого самоврядування, виконавчої та законодавчої влади, а також громадські організації мають співпрацювати для підсилення обороноздатності.

Таку думку у випуску OBOZ.Talk висловив військовослужбовець і голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко. За його словами, мобілізація людей, згідно чинного цього законодавства, чи зміни до законодавства про мобілізацію, про військовий обов'язок і військову службу, це тільки частина від загальних змін, які вносяться.

"Зараз, згідно нового чинного законодавства, як органи місцевого самоврядування, так і органи виконавчої влади, так і органи законодавчої. Всі адміністративні органи, всі інституції, влади чи навіть громадського суспільства мають взаємодіяти, зобов'язані взаємодіяти для посилення обороноздатності", – пояснив він.

Наприклад, тепер органи місцевого самоврядування будуть відповідальні за оповіщення військовозобов'язаних та ризиків, а також збір і підготовку документів. Щодо мобілізації людей, всі чоловіки віком від 25 до 60 років, а також ті, хто є старшими офіцерами до 65 років, мають бути готові до призову. Ці люди зобов'язані надати свої дані в центри комплектування, а також необхідну документацію, таку як паспорт та ідентифікаційні документи.

"Згідно закону, воно прописано, зобов'язані надати про себе дані у центри комплектування, інформацію про місце перебування. Там, крім цього, є прописаний пакет документів, який має надаватися. Це паспорт, ідентифікаційні документи про соціальний статус. Тобто, якщо є багатодітний батько, чи доглядальник, чи опікун, на якій стадії відбувається, здійснюється опіка, опікування, підтримка. Тобто, якщо у людини є документи, які надають їй право для відтермінування за станом здоров'я, обов'язково необхідно надати і повідомити центри комплектування", – пояснив Тимочко.

Наприклад, можна передчасно записатися через електронну систему або зв'язатися з центром комплектування, щоб уникнути черг. Також можна буде надавати інформацію через ЦНАПи. Інша опція – надсилати повну інформацію поштою. Проте особистий візит до центру комплектування також є важливим.

"Важливо розуміти, що все чоловіче населення зобов'язано було надати про себе дані ще з 22-го року, 24-го лютого, коли в країні був оголошений військовий стан. В силу різних обставин цього не відбулося", – пояснив експерт.

Щодо штрафів, то їх розмір залежатиме від ступеня ухилення або відмови в наданні інформації. Неявка на військову лікарську комісію та відмова від явки може призвести до кримінальної відповідальності. Тому важливо не допускати цього та надавати всю необхідну інформацію.

Вас може зацікавити:Ф'юрі звинувачував українців, рвався воювати, а його батько молився за російських хлопців: що думає суперник Усика про Україну

"Тобто це вже в площині взаємодії центрів комплектування громадянин через законодавчу площину і через суди так само. Тому до цього варто не допускати, є багато способів і засобів надати про себе інформацію", – уточнив Тимочко.

Будуть проблеми: Нардеп розповів про індексацію пенсій у березні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:40

Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...

На Полтавщині чоловік відмовився отримувати повістку і викликав поліцію: Історія отримала продовження

п’ятниця, 22 листопад 2024, 22:40

На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...