"Не треба забувати": У МВС розповіли, скільки в українців зброї на руках

На руках в українців може бути від одного до п’яти мільйонів одиниць зброї, не рахуючи трофейної. Про це заявив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, передають Патріоти України.

«Ми сьогодні говорили, скільки зброї на руках [може бути] у наших громадян. Від мільйона до п’яти. Але мільйон — це теж багато. А скільки гранат на руках у наших громадян? Теж багато. І ми маємо зробити все, щоб ця зброя, ці боєприпаси, потрапили на склади, щоб не наражати на небезпеку громадян», — сказав він на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України.

За його словами, станом на сьогодні майже вся зброя, яка була видана громадянам, облікована. Клименко зазначив, що наразі на руках у громадян також незаконно перебуває певна кількість одиниць трофейної зброї.

«Але ми свідомо розуміємо, що вона має бути на руках у громадян, бо йде війна. Два тижні тому у першому читанні [нардепи] прийняли закон, яким визначається, що ми будемо робити з трофейною зброєю. Після того, як у другому читанні цей закон буде проголосований, кожен громадянин, який має цю зброю, мусить принести її до поліції й зареєструвати», — сказав міністр.

Після цього зброю з боєприпасами громадяни зможуть зберігати у себе до закінчення режиму воєнного стану, пояснив посадовець.

«Через 90 днів після закінчення режиму воєнного стану кожен громадянин має принести цю зброю до органів поліції і або її здати, або вихолостити, або переробити у дозволений вид зброї тощо», — сказав Клименко.

Міністр додав, що наразі мова йде про культуру використання зброї, що є на руках в українських громадян.«Як тільки ми цю культуру зможемо виховати у людей, тоді ми зможемо говорити про наступний крок щодо володіння зброєю. Водночас не треба забувати про велику кількість ментальних розладів у людей, які прийдуть з фронту і ми будемо відповідати, МВС у першу чергу, за цю роботу», — сказав клименко.

"Порочне коло": Вчені розповіли, чому люди ненавидять одне одного

четвер, 16 травень 2024, 9:47

Багато хто з нас коли-небудь висловлював комусь сильну неприязнь або навіть говорив: "Я тебе ненавиджу". Хоча слово "ненавиджу" часто трапляється у звичайній розмові, наприклад, "ненавиджу броколі", насправді ми висловлюємо найрізноманітніші почуття - ...

Підзабута трагедія українського народу: СРСР затопив понад 230 сіл під час утворення шести водосховищ на Дніпрі (дослідження)

четвер, 16 травень 2024, 9:46

Компенсація за втрачене житло та господарство, як водиться, часто-густо була символічною. Затоплені села зазвичай лежали під крутим правим берегом Дніпра, часто в ярах із проточною водою та унікальним мікрокліматом . СРСР під час будівництва шести вод...