"Не все так просто": Еколог розповіла, чи вирішить потоп у Криму проблему дефіциту води

Через сильні зливи водосховища в окупованому Криму заповняться трохи і проблеми з водою все одно залишаться. Про це розповіла кримська активістка, еколог Марина Литвиненко, передають Патріоти України.

За її словами, водосховища в Криму живляться від поверхневого стоку. І тут важливо, наскільки поверхневий стік наповнить водосховище. "Але в Криму такі гідрологічні особливості, що вода повинна спочатку заповнити карстові порожнечі в вапнякових масивах. Після того, як вона там накопичиться, порода почне віддавати зайву воду в струмочки, річки і водоймища", - зазначила еколог.

На її думку, водосховища заповняться трохи і проблеми все одно залишаться. "Важливо враховувати, що водосховища наповнювалися також з підземних джерел, а підземні водоносні пласти в свою чергу поповнювалися з Північно-Кримського каналу. Це спеціальна система з декількома станціями, і на дні цього каналу була прокладена система фільтрації. Та вода, яка текла через канал, поповнювала і підземні водоносні пласти", - пояснила еколог.

З огляду на те, що 80% води Крим отримував з Північно-Кримського каналу, то навряд чи водосховища можуть наповнюватися тільки дощами, додає Литвиненко. До того ж, за її словами, вода залила не ті ділянки землі, які є водозбірними районами. "Найбільший водозбірний район - Ай-Петрі. Також може бути ділянка степу, через яку вода може просочитися вниз. Але зараз залиті вулиці і вода піде або в "ливньовки", або знайде вихід і потече вниз - до моря. Ми не знаємо, скільки ще випаде опадів, але в будь-якому випадку їх буде недостатньо для поповнення водоносних пластів", - сказала еколог.

Джерело: Апостроф

"Невинне" суто розважальне шоу: Коля Сєрга назвав один з основних інструментів Путіна, який впливає на росіян

четвер, 6 жовтень 2022, 13:50

За допомогою Comedy Club росіянам роками навіювали власну другосортність, щоб громадяни не бажали кращого життя, а задовольнялися розбитими дорогами й туалетами на вулиці. За допомогою гумористичного продукту президент РФ Володимир Путін і його уряд вп...

6 жовтня велике церковне свято, пов'язане з Іоаном Хрестителем. Народні прикмети та забобони на цей день

четвер, 6 жовтень 2022, 8:20

6 жовтня православна церква згадує Зачаття пророка та Предтечі Господнього Іоана Хрестителя. . Іоан Хреститель найбільш шанований християнський святий після Діви Марії. Пророк Божий народився неподалік Єрусалиму у священика Захарія та праведної Єлизав...