"Не все так просто": Еколог розповіла, чи вирішить потоп у Криму проблему дефіциту води

Через сильні зливи водосховища в окупованому Криму заповняться трохи і проблеми з водою все одно залишаться. Про це розповіла кримська активістка, еколог Марина Литвиненко, передають Патріоти України.

За її словами, водосховища в Криму живляться від поверхневого стоку. І тут важливо, наскільки поверхневий стік наповнить водосховище. "Але в Криму такі гідрологічні особливості, що вода повинна спочатку заповнити карстові порожнечі в вапнякових масивах. Після того, як вона там накопичиться, порода почне віддавати зайву воду в струмочки, річки і водоймища", - зазначила еколог.

На її думку, водосховища заповняться трохи і проблеми все одно залишаться. "Важливо враховувати, що водосховища наповнювалися також з підземних джерел, а підземні водоносні пласти в свою чергу поповнювалися з Північно-Кримського каналу. Це спеціальна система з декількома станціями, і на дні цього каналу була прокладена система фільтрації. Та вода, яка текла через канал, поповнювала і підземні водоносні пласти", - пояснила еколог.

З огляду на те, що 80% води Крим отримував з Північно-Кримського каналу, то навряд чи водосховища можуть наповнюватися тільки дощами, додає Литвиненко. До того ж, за її словами, вода залила не ті ділянки землі, які є водозбірними районами. "Найбільший водозбірний район - Ай-Петрі. Також може бути ділянка степу, через яку вода може просочитися вниз. Але зараз залиті вулиці і вода піде або в "ливньовки", або знайде вихід і потече вниз - до моря. Ми не знаємо, скільки ще випаде опадів, але в будь-якому випадку їх буде недостатньо для поповнення водоносних пластів", - сказала еколог.

Джерело: Апостроф

Хіти тижня. Навмисно не вигадаєш: Голі актори влаштували погоню зі стріляниною за оператором після зйомок порнофільму (відео)

неділя, 25 липень 2021, 13:00

Голі актори фільмів для дорослих влаштували погоню зі стріляниною за оператором після зйомок порнофільму у покинутій церковній школі в США. Про це повідомляє NewscenterABC11, передають Патріоти України. Інцидент стався в місті Меридіан, штат Міссісіпі,...

Хто, як і чому спонукає Зеленського "злити" державні інтереси?

неділя, 25 липень 2021, 12:58

Про це говоритиме ведучий Сергій Руденко зі співголовою ГІ "Права справа" Дмитром Снєгирьовим. Про це говоритиме ведучий Сергій Руденко зі співголовою ГІ "Права справа" Дмитром Снєгирьовим.