Не все відразу: У людей з легкими симптомами COVID-19 згодом з'являються довготривалі ускладнення

Відомо, що 80% випадків зараження коронавірусом - безсимптомні або протікають у легкій формі. Втім виявилось, що у тих пацієнтів, які мали легкий перебіг захворювання, згодом можуть виникнути серйозні ускладнення, передають Патріоти України.

Люди, які перехворіли на легку форму коронавірусу, у майбутньому можуть страждати від довготривалих побічних ефектів. Деякі з цих ускладнень є смертельними.

Зокрема, професор нейрохірургії Крістофер Келлнер з клініки Маунт-Сінай в Нью-Йорку розповів, що у "легких" пацієнтів з коронавірусом частіше виникають кров'яні згустки й тяжкі інсульти. Ба більше, найчастіше ці симптоми виникають у пацієнтів з легким перебігом коронавірусу, середній вік яких становить 30 років.

Також лікарі клініки тепер остаточно впевнені в тому, що COVID-19 впливає й на нирки, печінку і мозок. У деяких пацієнтів спостерігаються сонливість й депресія.

До схожих висновків дійшли вчені з Нідерландів, які вивчили анамнези 1622 пацієнтів з коронавірусом, що страждали від ускладнень хвороби щонайменше декілька місяців. Середній вік хворих становив 53 роки й всі вони скаржилися на низку довготривалих симптомів, зокрема:

  • Сильна втома (88%);
  • Ускладнене дихання (75%);
  • Тиск в грудях (45%).

Важливо, що 91% цих пацієнтів не госпіталізували, адже на початку інфікування їхній перебіг захворювання кваліфікували як "легкий".

85% опитаних людей до зараження вважали себе цілком здоровими людьми. Втім, через більше ніж місяць після закінчення хвороби вже лише 6% вважали себе такими.

Коронавірус COVID-19 ще не існує достатньо довго, аби медики могли напевне стверджувати, як довго можуть тривати наслідки коронавірусу. Втім, науковці вважають, що вони можуть виникати у всіх пацієнтів не залежно від того, підлягали вони госпіталізації чи ні.

"Весь час платив за комуналку!": У Норвегії труп чоловіка знайшли в його квартирі тільки через 9 років після смерті

неділя, 11 квітень 2021, 0:32

З сусідами Міхаель не спілкувався, тому після його зникнення вони вважали, що він переїхав. В Осло (Норвегія) співробітники поліції знайшли тіло пенсіонера, яке пролежало в квартирі дев'ять років, інформують Патріоти України. Як повідомляє телекомпанія...

В Україні можуть серйозно подешевшати авіаперельоти: Що відбувається

неділя, 11 квітень 2021, 0:30

В Україні можуть знизити ціни на внутрішні авіаперевезення. Цьому може посприяти скасування податку на додану вартість (ПДВ) на внутрішні перевезення, передають Патріоти України. . Цей крок зробить вартість авіаперельотів порівнянною із залізничними пе...