Не все відразу: У людей з легкими симптомами COVID-19 згодом з'являються довготривалі ускладнення

Відомо, що 80% випадків зараження коронавірусом - безсимптомні або протікають у легкій формі. Втім виявилось, що у тих пацієнтів, які мали легкий перебіг захворювання, згодом можуть виникнути серйозні ускладнення, передають Патріоти України.

Люди, які перехворіли на легку форму коронавірусу, у майбутньому можуть страждати від довготривалих побічних ефектів. Деякі з цих ускладнень є смертельними.

Зокрема, професор нейрохірургії Крістофер Келлнер з клініки Маунт-Сінай в Нью-Йорку розповів, що у "легких" пацієнтів з коронавірусом частіше виникають кров'яні згустки й тяжкі інсульти. Ба більше, найчастіше ці симптоми виникають у пацієнтів з легким перебігом коронавірусу, середній вік яких становить 30 років.

Також лікарі клініки тепер остаточно впевнені в тому, що COVID-19 впливає й на нирки, печінку і мозок. У деяких пацієнтів спостерігаються сонливість й депресія.

До схожих висновків дійшли вчені з Нідерландів, які вивчили анамнези 1622 пацієнтів з коронавірусом, що страждали від ускладнень хвороби щонайменше декілька місяців. Середній вік хворих становив 53 роки й всі вони скаржилися на низку довготривалих симптомів, зокрема:

  • Сильна втома (88%);
  • Ускладнене дихання (75%);
  • Тиск в грудях (45%).

Важливо, що 91% цих пацієнтів не госпіталізували, адже на початку інфікування їхній перебіг захворювання кваліфікували як "легкий".

85% опитаних людей до зараження вважали себе цілком здоровими людьми. Втім, через більше ніж місяць після закінчення хвороби вже лише 6% вважали себе такими.

Коронавірус COVID-19 ще не існує достатньо довго, аби медики могли напевне стверджувати, як довго можуть тривати наслідки коронавірусу. Втім, науковці вважають, що вони можуть виникати у всіх пацієнтів не залежно від того, підлягали вони госпіталізації чи ні.

З архіву ПУ. Пустеля "руского міра": У Криму паніка через заяву спікера "Держради Республіки Крим" про "біндерівську" воду Дніпра

субота, 15 серпень 2020, 22:00

Жителі Криму підняли паніку через слова спікера окупаційного парламенту Криму Володимира Константинова, який заявив, що півострів не потребує дніпровської води. "Нам вода від України не потрібна. Вона страшенно забруднена. Мені недавно сказали фахівці,...

"Тихенький договорняк на мільярди гривень": Малюська звинуватив Суркісів та суддів у змові в справі "ПриватБанку"

субота, 15 серпень 2020, 20:53

Зараз суд просять стягнути з ПриватБанку гроші на користь шести британських компаній, заснованих офшорами з BVI. Міністр юстиції Денис Малюська заявив про ознаки змови родини Суркісів із суддями у справі ПриватБанку. Про це Малюська написав у facebook,...