
У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, що антибіотикорезистентність - це стійкість бактерій до антибактеріального препарату, який має їх знищити, передають Патріоти України.
Цей процес вважають реальною загрозою людству, повідомляється на сторінці Центру громадського здоров’я. Якщо так піде і далі, то смертельним хворобам, збудниками яких є бактерії та з якими лікарі навчилися боротися за допомогою антибіотиків, не буде чого протиставити.
"Хтось приймає антибіотики без призначення лікаря. Хтось не дотримується рекомендацій і припиняє вживати препарат на свій розсуд. Це пришвидшує антибіотикорезистентність", – йдеться в повідомленні.
За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), якщо нічого не вдіяти вже зараз, то до 2025 року більша частина протимікробних препаратів втратить свою ефективність.
"Лікування отиту, циститу більше не обмежиться вживанням ліків. А акушерам варто буде згадати, як приймати важкі пологи без кесаревого розтину. Бо операція загрожуватиме породіллі смертельною інфекцією", – заявили спеціалісти. Цього не можна допустити, наголосили вони.


Українці продовжують отримувати пенсії та інші соцвиплати. Деякі пенсіонери мають проходити процедуру ідентифікації. У Головному управлінні Пенсійного фонду України (ПФУ) в Луганській області розповіли, які є способи проходження ідентифікації у 2026 ро...
Радянська влада свого часу вилучала з українських словників окремі слова, які вважала "небажаними" або ідеологічно неприйнятними. Багато з них були пов’язані з історичною пам’яттю, релігією чи національною самобутністю. Сьогодні ці мовні заборони розгл...