Недоімперія Зла: Звільнений з Росстату демограф розповів, як у РФ наказали приховувати кількість померлих від COVID-19

Звільнений з Федеральної служби державної статистики РФ демограф Олексій Ракша розповів, як російська влада наказала приховувати реальну кількість померлих від коронавірусу. Цим він поділився в інтерв’ю Настоящему времени", передають Патріоти України.

За словами Ракші, в березні 2020 року в Росії були ухвалені правила, згідно з якими кількість померлих від COVID-19 мала бути меншою реальної.

«Були прийняті суворі правила, було наказано приховувати всіх ковідників, знаходити в них якісь хронічні захворювання та вписувати їх в основну причину смерті, а COVID вказувати як супутню причину», – стверджує демограф.

Він зазначив, що це була досить складна система з прописаними правилами, які впливали на офіційну статистику. «Я знаю, як збирається статистика у Росстаті, як у рацсах статистика йде, але як вона відбувається на сайті (стопкоронавирус.рф, – ред.), я не знаю. І ніхто з тих, кого я знаю, не знає», – наголосив Ракша.

На запитання, що буде, коли стане зрозуміло про високу смертність людей у порівнянні з попереднім роком, демограф не зміг відповісти.

«Досі ще ніколи не було такого, щоб якимось чином були спеціальні маніпуляції з кількістю померлих від усіх причин гамузом – без поділу на причини смерті. Такого ще не було, і ця інформація ніколи не була секретною з часів Радянського Союзу», – підсумував Ракша.

Соцопитування показало, скільки українців допускають вивчення російської мови в школах

вівторок, 29 квітень 2025, 19:04

Частина українців допускають вивчення російської мови в школах на рівні однієї з іноземних. Одним з аргументів є те, що потрібно знати мову ворога, передають Патріоти України з посиланням на дані опитування КМІС. Питання про російську мову в школах соц...

Під прицілом! Адреси українців масово перевіряють - ось які дані хочуть верифікувати

вівторок, 29 квітень 2025, 18:22

В Україні верифікували понад 90% назв вулиць – у рамках роботи Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА). Далі почнуть верифікувати адреси – перевіряти існування та коректність написання конкретних номерів будинків, а також їхню прив'язку до відповідної ...